Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 18.03. 2018
Dnes má svátek Eduard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Co vše je možné nahradit...?

25. 08. 2010 | Domácnost
Vážené chytré ženy, již několikrát a  mnohokrát mně v hlavě proběhla myšlenka, čeho jsme sami o sobě schopné...  Tu a tam se nám porouchá nějaký ten spotřebič v domácnosti, ale my si vždy poradíme. Zdá se vám, že domácnost zvládneme se vším všudy, bez pomocníků? To, že ano, jsem si také dlouho myslela.
    

Jedná-li se totiž o poruchu pračky, tak co..., vypereme ručně, sice to bude stát mnoho času a úsilí, ale CHŽ si prostě poradí. Co takhle rychlovarná konvice..., funguje-li nám v pořádku sporák, vodu na kávu, či čaj uvedeme do varu na sporáku. Nebo obráceně..., nefunguje nám sporák, pomůže rychlovarná konvice a mikrovlnná trouba. Doslouží myčka na nádobí, umyjeme nádobí prostě ručně. Doslouží-li vysavač, možná máte ještě k dispozici akusmeták, který si také dokáže poradit - samozřejmě s vaším přičiněním, stejně jako vysavač, nebo prostě použijeme smetáček a lopatku a je takřka uklizeno. Když se nám porouchá nějaký ten pomocník - robot v kuchyni, také si dokážeme poradit, budeme krájet nebo strouhat ručně.

Co se dá však dělat, jedná-li se o chladničku? Téměř nic, jídlo z chladničky rozmístit po chladničkách a mrazničkách sousedů a doufat, že oni sami vydrží vyčkat do doby, než dojde o opravě, výměně či dovozu nově zakoupené chladničky.

NENAHRADITELNÝ POMOCNÍK  - v našich domácnostech je prostě lednice neboli chladnička.

Bohužel, dle mých zkušeností, ani pečlivý výběr tohoto spotřebiče moc platný není, reference mohou být perfektní, i tak ovšem můžete "dopadnout" špatně, stejně jako já...

Poučena ale jsem, žádnou chladničku, která je řízena elektronikou, opravy jsou drahé a není vůbec jisté, zda chladnička bude po opravě vůbec fungovat ... - plnit svoji funkci.

Autor: Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
bez ledničky a mrazáku...to by bylo ouvejSmajlík,ale jasné je,že potřebujem i ostatní
Obrázek uživatelky
profil
být ani atentáty, vždyť svět tolik závislý na elektřině by se dostal do takového chaosu, zejména ve městech a dnes již bohužel i na vesnicích, že za pár týdnů by zbylo velmi málo z civilizovaného světa. Přírodní národy by problémy neměly.
Obrázek uživatelky
profil
technika je pre mna poriadný pomocník
Obrázek uživatelky
profil
zvykly jsme si (my ženy) na domácí pomocníky - píšu ženy, protože muže u domácích pracích moc nevidím...
Obrázek uživatelky
profil
To já zastávám názor už dlouho, že čím víc je v tom elektroniky, tím je to poruchovější a dražší opravit.
Nedávno jsem četla jeden zajímavý článeček, ve kterém bylo popsáno,že přijít o veškeré vymoženosti dnešní doby, během chvíle by bylo lidstvo kaput. Existují sice lidé, kteří si umí vypěstovat, ulovit jídlo a sehnat a vyčistit vodu, ale v okamžiku, kdy by na ně přišli ostatní, měli by smůlu.. Tak přemýšlím, že v očekávání slunečních bouří, které mohou zničit elektroniku, ani nemá smysl kurz přežití, protože lidi jsou prý hyeny :D. Koho by to zajímalo http://cirrat.blog.cz/1008/myslete-vlastni-hlavou .
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles