Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.03. 2019
Dnes má svátek Marian
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Drakiáda v Horní Libchavě – překonáme rekord?

27. 09. 2011 | Kultura
V sobotu 1. října 2011 se koná na letišti u zámku v Horní Libchavě  nedaleko České Lípy Drakiáda. Proběhne zde pokus o rekord v počtu létajících draků, kteří budou současně v oblacích. Buďte při tom a staňte se spoludržiteli rekordu! O měření se postará agentura z Pelhřimova, která eviduje v České republice oblast rekordů a kuriozit. Dosavadní rekord je 58 létajících draků. Překonáme ho a zapíšeme se do České knihy rekordů?

Drakiáda na letišti začíná ve 13 hodin, kdy proběhne registrace účastníků (draků). Můžete si natrénovat spontánní start svého modelu a doladit detaily. Dračí hejno povede 15 metrů dlouhý červený drak Olin, který pro tuto příležitost přiletěl až z dalekého Orientu. Od tří hodin pak bude na letišti probíhat pokus o překonání dosavadního rekordu v počtu létajících draků, Drakiáda v Horní Libchavě – překonáme rekord?kteří se ocitnou ve vzduchu současně. V areálu zámku je od 13 do 15 hodin pro děti připraveno stanoviště stavění draků. Nejpozději kolem páté hodiny bude pokus ukončen a nastane postupný přesun účastníků na zámek, kde proběhne vyhlášení výsledku rekordu a následná oslava.

V areálu zámku je možné si zdarma vyzvednout občerstvení za každého registrovaného draka a od 18 hodin se můžete těšit na hudební program.
Pro velký zájem veřejnosti o seznámení se záměry rekonstrukce zámku Horní Libchava bude i tentokrát objekt zámku zpřístupněn pro veřejnost. V každou celou hodinu od 9 do 16 hodin se můžete seznámit s koncepcí nového využití zámku a se záměry rekonstrukce včetně historie zámku (s průvodcem). Nenechte si ujít také unikátní výstavu fotografií „Svět očima Oldřicha Kiliána“, současného majitele zámku, který cestoval a navštěvoval domorodce a indiány i v těch nejzapadlejších koutech naší planety.

V areálu zámku bude připraveno občerstvení, speciality místního řezníka,  vegetariánská jídla, medovina, v provozu bude i čajovna. Své blízké můžete potěšit originálním dárkem, exotickým suvenýrem  s indiánskou, domorodou či hippie tématikou. Věříme, že bohatý program uspokojí všechny věkové i chuťové kategorie.


PROGRAM

  9.00 - 16.00 prohlídky zámku Horní Libchava
13.00 - 15.00 stanoviště stavění draků na zámku
13.00 - oficiální začátek akce na letišti
13.00 - 15.00 registrace účastníků
15.00 - 17.00 pokus o rekord v počtu vypuštěných draků
od 17.00 hod. - happening v areálu zámku, vyhlášení výsledku rekordu
od 18.00 hod. -  oslava rekordu, hudební program

VSTUPNÉ

Startovné drakiáda: 20 Kč za registraci účastníka (draka)
(Dětské domovy, Výchovná zařízení, atp. vstup zdarma)
Každý registrovaný účastník obdrží zdarma občerstvení.
Prohlídka zámku: 30 Kč

Zdroj: Zámek Horní Libchava

Alena B.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !