Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 19.11. 2017
Dnes má svátek Alžběta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Evropský den bez aut a Evropský týden mobility

14. 09. 2010 | Kultura
Osvětová a propagační akce Evropský den bez aut a Evropský týden mobility jsou pořádaná v zemích Evropské unie od roku 1998 a mají v evropských městech podpořit přijatelnější způsob dopravy a pomoci při omezování individuální automobilové dopravy ve městech.

Ministerstvo životního prostředí podporuje Evropský den bez aut a Evropský týden mobility v rámci dlouhodobé komunikační strategie za podpory Úřadu vlády České republiky, ve spolupráci s Evropskými koordinátory a členy Evropské komise. Evropský den bez aut je každoročně připomínám dne 22. září a poprvé se uskutečnil ve Francii v roce 1998. Od roku 2002 se stal součástí Evropského týdne mobility který je od 16. - 22. září.

Den bez aut 

Je jednou z klíčových záležitostí v bojí proti klimatickým změnám. V rámci tohoto dne města nabízejí občanům různé akce, které jsou zaměřené zejména na dopravní výchovu a to z hlediska omezení využívaní osobních a nákladních vozidel. Konají se různé semináře, cyklojízdy, pěší výlety, jízdy historickou tramvaji a jiné. Během samotného Evropského dne bez aut se některé části měst uzavírají pro automobilovou dopravu.

Hlavním cílem Dne bez aut je alespoň jednou za rok systematicky, masově a mediálně upozornit lidi na trvalé poškozování našeho zdraví a života automobilovou dopravou ve městech. Na tento den je vždy připravena řada veřejných akcí občanských sdružení, městských úřadů a státních institucí. Hlavním cílem je zajištění jízdy v prostředcích MHD jednou v roce zdarma skoro ve všech velkých městech s nabídkou doprovodného programu.

V Itálii probíhá v desítkách městech každé čtyři týdny Neděle bez aut. Bohužel s kolísavým úspěchem, protože některá města k této akci přistupují pouze formálně bez nějakého zajímavého programu. Akci si však oblíbili turisté.

Evropský týden mobility

Dne 16. září začne ve více než 80 českých a moravských městech po deváté celoevropská kampaň Evropský týden mobility. Podle stanov kampaně by letos program měl propagovat ekologii, bezpečnost, udržitelnost dopravy a zdravý životní styl ve městě.  

Ve všech městech proběhne nějaký program. Například Praha -
16.9.2010 - Den cyklistů a pěších
17.9.2010 - Den informací o dopravě - program v informačním středisku prodloužené trasy metra A v Praze 6, ulice K lánu. Informace o budování metra, stavbě městského okruhu, doprava v klidu atd.
18.9.2010 - Den otevřených dveří DP hl.m. Prahy
19.9.2010 - Evropský den bez aut. Program bude probíhat na Smetanově nábřeží a na náměstí Jana Palacha. Tyto komunikace budou v tento den uzavřeny pro automobilovou dopravu a tramvajová doprava bude zajištěna.
20.9.2010 - Den s Městskou policií hl.m. Prahy
21.9.2010 - Den Pražské integrované dopravy - Program připravují ROPID a ČD a.s. V rámci programu budou například zajištěny jízdy po budoucích linkách Eska a představí se pražský metrobus.
22.9.2010 - Den dopravní výchovy. Program na Dětském dopravním hřišti u Muzea Policie ČR v Praze 2 připravuje TSK hl.m. Prahy ve spolupráci s policií ČR. Na ostatních dopravních hřištích v Praze bude tento den v době od 14.00 do 17.30 hod. vstup zdarma.

Vyzkoušejte si proto alespoň jednou za rok programově naplánovat celý den tak, aby jste ke své jízdě nepotřebovali automobil a nechejte své auto doma.

Markéta - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
to je fakt načase zaviesť takéto akcie
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles