Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 17.12. 2017
Dnes má svátek Daniel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Finanční gramotnost – téma pro každého

12. 09. 2015 | Finance

Rozpočti si to!


Finanční gramotnost je téma, o kterém se v posledních letech začalo hodně mluvit. Nutno říci, že i stát v tomto směru nezahálí a během posledních let se výuka finanční gramotnosti dostala do rámcových vzdělávacích programů škol (lidově do „školních osnov“).

Základy finanční gramotnosti si děti osvojují již na základní škole. A to je dobře. Čím dříve totiž začneme s dětmi v tomto směru pracovat, tím hlouběji se jim do mysli uloží správné návyky, které jim pak v dospělosti pomohou vyvarovat se chyb při zacházení s penězi, jakými jsou například předlužování či nakupování bez rozmyslu…

Je však zapotřebí si uvědomit, že k rozvoji jakýchkoliv schopností nestačí jenom škola. Vždy jde o určité propojení dítě - škola – rodiče – a další ovlivňující osoby (tj. příbuzní, kamarádi aj.). Pokud se například dítě ve škole učí, že je potřeba šetřit, ale jeho rodiče mu koupí, na co si vzpomene, a navíc bezmezně utrácejí, nejspíš ve škole probíraná látka nebude mít přílišný efekt (jen málo dětí dokáže ovlivnit návyky svých rodičů). Proto by se i rodiče měli zajímat o finanční gramotnost a předávat dětem své zkušenosti.

finanční gramotnostA jak s dětmi pracovat?

Ideální je najít zábavné pomůcky, díky kterým se vše potřebné naučí přirozeným způsobem. Můžeme si zahrát nějakou deskovou či on-line hru k tomuto tématu. Doma můžeme jít příkladem a ukazovat dětem prakticky, jak mají s penězi zacházet. Pomůže však i to, když si s dětmi o této oblasti začneme povídat, aby si vytvořily správné hodnoty.

K propojení dítě – škola – rodič může pomoci i soutěž Rozpočti si to!, kde mohou soutěžit rodinné či školní týmy a praktickým způsobem se učit základům finanční gramotnosti. Část úkolů mohou děti plnit ve škole a část úkolů doma.

Tak co zasoutěžíte si také? Odměnou vám bude dobrý pocit z užitečné časové investice do svých dětí, a kdo ví, třeba se něco nového přiučíte i vy


Autorka: Ing. Kateřina Lichtenberková
yourchance o.p.s., odborný garant projektů
Finanční gramotnost do škol a Podnikavost.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
V Maďarsku majú múdru pokladničku Fundimini pre deti.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles