Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hoďme minulost za hlavu

30. 01. 2011 | Vztahy

Když nám někdo ublíží, máme strach, že se to bude opakovat. Tak ovšem vidíme přítomnost zkreslujícími tmavými brýlemi. Když se oprostíme od všech omylů minulosti, odblokujeme se a jsme schopni vnímat lásku. Když si myslíme, že se k nám někdo zachoval v minulosti špatně, vidíme v něm útočníka. To posiluje naše obavy a my se pokoušíme útok opětovat.

 

Musíme hodit všechny špatné pocity do popelnice. Když se naučíme odpouštět, budeme se cítit daleko svobodnější. Musíme vnímat sílu okamžiku. Měli bychom se mnohému učit od dětí. Neznají pojmy minulost, přítomnost a budoucnost. Mají vztah jen k tomu, co je právě teď. Jak stárneme, nabýváme dojmu, že naše přítomnost by měla být poučena minulostí.


Věříme, že minulost se bude opakovat a my to nemůžeme změnit. Následně svět chápeme jako místo plné strachu a přepadne nás frustrace, deprese a nemoci. Vidíme to, co očekáváme, a to, co očekáváme, přímo přivoláváme. Proto často dochází k tomu, že k sobě poutáme partnery stejných charakterových vad. Například žena stále přitahuje alkoholiky či agresivní jedince. Když se zbavíme smetí z minulosti, můžeme dosáhnout skutečného štěstí. Musíme se odhodlat žít bez myšlenek na minulost i na budoucnost a připomínat si: „Nejdůležitější je právě tento okamžik.“

 

Když zjišťujeme, že opakujeme tytéž chyby, měli bychom se nad sebou zamyslet a uvědomit si, co je špatně. Nesmíme soudit ostatní a pokoušet se je měnit. Měli bychom je přijímat takové, jací jsou. Naše úsudky se nám mohou vrátit jako bumerang. Pokud vypustíme své soudy ve formě kritiky a hněvu, vracejí se nám zpět. Když se zdržíme soudů a vysíláme lásku, vrací se nám také.Labella - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Nieco na tom pravdy je...
Obrázek uživatelky
profil
asi něco špatně je, neboj se, všeho dočasu. Někdy to trvá déle, někdy hned, ale funguje to.
A pokud chápu dobře a máš agresivního muže, pryč od něho, to už je na Tobě. A nečekat útrpně, zda to bolí víc či míň, ať již na těle či na duši.
Obrázek uživatelky
profil
odpustila jsem tolikrát, že když mě uhodí teď, už mě to ani na srdci nebolí. To je správně?
Obrázek uživatelky
profil
bych to nenapsala, tohle je slovo od slova pravda, zlo i dobro se vrací jako bumerang, nikdo není ušetřen.
Minulost si prožít, ošetřit a zastrčit šuplíčku v podvědomí a nevracet se k němu. Jen si vzít ponaučení, sice se chyba vrátí a bude vracet, dokud ji nevyřešíme.
Žít naplno tím co zrovna děláme, vnímat to, žít přítomností.
Budoucností se netrápit, ale rozumně o ní krátkodobě uvažovat a myslet ano. Pozor na tzv."katastrofické scénáře", vyčerpávají nás a nakonec je vše jinak.
Obrázek uživatelky
profil
súhlasím
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky