Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!

16. 04. 2015 | Fitness
Největší hubnoucí sezona je tu – vyrýsovat si tělo do plavek přece jen chvíli trvá… A tak jsme nahlédli do posiloven, jaké nabízejí novinky mezi stroji, se kterými tento proces urychlíte. Anebo se na nich naopak stanete příjemně závislí…

Vybavení českých fitness center už zdaleka není jen v činkách a celé řadě strojů, které jsou zaměřeny na úzký okruh svalových skupin. Čím dál populárnější jsou komplexní stroje, na kterých se dá procvičit celé tělo. Chce to jen trochu času a trpělivosti, naučit se s takovým multifunkčním zařízením zacházet a jednotlivá cvičení provádět technicky správně. Budete překvapeni, jak účinný trénink si na nových „vytuněných“ strojích dáte.

Kouzlo všech těchto strojů nové generace spočívá především v jejich univerzálním využití. Zatímco v klasické posilovně jsou jednotlivé stroje určeny pouze pro jeden cvik a jednu svalovou skupinu, takže jich potřebujete plnou tělocvičnu, na každém z těchto „kadilaků“ dokonale procvičíte celé tělo. Každý z nich zabaví na celou lekci těhotnou maminku, klienta po operaci kolene i namakaného svalovce. A co víc, nepotřebujete nikde skladovat hromady činek. Zátěží je vaše vlastní tělo. Zbytek už jen doladíte pružinami.

Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!Cadillac: koráb amerických dálnic i posiloven!

Možná budete překvapeni, ale jeden takový najdete i mezi posilovacími stroji! Stejně jako jeho automobilový příbuzný, i tento stroj při prvním setkání budí respekt a působí poněkud monumentálně. Představuje ho masivní dřevěný rám s polstrovanou cvičební plochou, k rámu je pak přichycena kovová konstrukce, k níž lze upevnit nepřeberné množství táhel, pružin rozdílných tuhostí nebo posuvné hrazdy. Tím získáte univerzální a všestranný systém, který můžete využít k posilování, protahování a velmi dobře i k rehabilitaci po zraněních a operacích. Cadillac (někdy také nazývaný Trapeze Table) je komplexní zařízení, které umožňuje trénink začátečníkům i zdatným sportovcům. Zvědavost vzbuzují už samotné názvy cviků: Circle Saw (Kruhová pila), Flying Eagle (Letící orel), Mermaid (Mořská panna) nebo Guillotine (překlad jistě netřeba).

Reformer: Mladší vychytaný bratr Cadillacu

Nemá kovovou konstrukci, takže vás tolik nevyleká svou rozložitostí. Ale abyste nebyli na pochybách, svému jménu dostojí a vaše tělo se po pár hodinách cvičení vskutku dočká reformy. V rámu je umístěno 5 pružin různé tuhosti, které kladou odpor pohybu pojízdného vozíku, na němž během cvičení ležíte, klečíte nebo stojíte. Kombinací pružin volíte náročnost cviku. Kdyby vás omrzela základní sestava, cvičení na Reformeru můžete kombinovat s dalšími pomůckami, jako jsou overbally, rollery, magic circly… Milovali jste jako děti skákání na trampolíně? Pak musíte vyzkoušet „jumpboard“, který patří k příslušenství tohoto stroje. Nejen že je zdrojem spousty zábavy, ale vaše břišní svaly a nohy dostanou co proto.

Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!Chair: Praktická a skladná

Tenhle stroj není jenom záležitost posiloven a v malém bytě ho opravdu využijete i jako židli. Bylo by však zcela mylné považovat Chair za odstrkovanou Popelku, cvičení na ní patří k těm nejsilovějším. Pochopitelně má pružiny, na nichž je připevněn pedál, a jejich pomocí nastavujete, jak moc se při cvičení zapotíte. Díky tomu, že velká část cviků může být prováděna ve stoje, je důraz kladen na zlepšení rovnováhy a na vnímání těla a jeho kontrolu.

Motr: Guru posiloven z psích vodítek

Rodinku posilovacích strojů nedávno rozšířil MOTR. Ve sbalené podobě vypadá jako obyčejný 90 cm dlouhý válec. V jeho dutém vnitřku se však skrývá rameno, které připevníte na jeden konec a v tu chvíli se před vámi otevírají nedozírné možnosti, od kardio tréninku ve stylu step aerobiku, přes koordinačně náročné cvičení, které potrápí vaši vertikální i horizontální rovnováhu, až po cviky, které znáte z Reformeru. Nejzajímavější částí jsou dvě samonavíjecí jednotky na koncích ramene.

Táhla v nich mají nastavitelný odpor a fungují na principu psích vodítek (což ostatně byly původní součástky v prototypu MOTRu). Díky tomu, že jsou tyto jednotky na sobě zcela nezávislé, využijete je výborně pro asymetrické a rotační pohyby. Je nasnadě, že si na tomto stroji zacvičí fitness nadšenci. Možná vás ale překvapí, že uplatnění najde i při cvičení seniorů, pro které je trénink rovnováhy velmi důležitý, nebo mezi hráči golfu, kteří se mohou věnovat pečlivému nácviku rotací.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!:

Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!
Jak nejlépe zhubnout? S kadilaky posiloven!
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jistě bezvadné cviky.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles