Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak probudit po zimě bazén?

15. 04. 2015 | Moderní bydlení
Taky už čekáte, až jarní slunce pořádně napře svoji sílu, teplota na venkovním teploměru vystoupá nad 20°C a vy si budete moct užívat koupání ve venkovním bazénu?  Aby bylo ve správný okamžik vše připraveno, je načase pustit se do jeho odzimování.  Jednotný postup, jak na to, neexistuje, na každý typ bazénu se musí trochu jinak.

Nečistoty pryč!

Při odzimování bazénu je po odkrytí zimní plachty nejprve potřeba odstranit z vodní hladiny síťkou všechny nečistoty, ať už se jedná o spadané listí, hmyz, drobné větévky a další. Pokud jsou na dně bazénu usazeniny, je nutné je vodním vysavačem odsát do odpadu tak, aby se nerozvířily ve vodě. Jestliže se na stěně bazénu vytvořily usazeniny, je potřeba je mechanicky odstranit kartáčem na stěny, v úrovni vodní hladiny je případně vyčistit k tomu určenými přípravky.

bazén po ziměFiltrace a správná chemie

Po zbavení bazénu mechanických nečistot se spustí filtrační zařízení a vlastní technologie samotného bazénu. Spolu s tím je dobré nechat proprat pískovou náplň filtračního zařízení. V případě použití automatických stanic se pouze provede kalibrace jednotlivých sond. Jestliže bazén není takto vybaven, je nutné nejprve změřit a následně vhodnými přípravky (pH mínus či pH plus) upravit hodnotu bazénové vody, aby nebyla příliš kyselá ani zásaditá (pH). Pohybovat by se měla v rozmezí 6,8 - 7,5. Správná hodnota pH je přitom nutností, jen při ní bude bazénová chemie správně fungovat.

Prospěšný šok

Dalším potřebným krokem je dezinfikovat vodu, aby v ní nezůstaly látky, které by mohly kazit vodu a případně našemu tělu uškodit. K tomu slouží tzv. "chlorový šok", kdy se do vody přidá rychlorozpustný chlór. Den poté se použije standardní vícekombinační tableta pro údržbu vody. Pokud je voda stále nazelenalá, je možno aplikovat přípravek proti vodní řase. Současně se změří množství chlóru ve vodě. Jeho koncentrace by (v závislosti na teplotě vody) neměla přesahovat 1,0mg/l. A opět se upraví hodnota pH. A tím je již všechno hotovo – zbývá už jen jediné, počkat na první teplý den, abyste si mohli koupání začít do sytosti užívat.

Malý či velký?

Ještě bazén nemáte a teprve o něm přemýšlíte? Zapuštěný bazén můžete mít i na malé zahradě. Zajímavé řešení představuje třeba oválný bazén 6,5 x 3 metry, ten se bude skvěle vyjímat na úzkém delším pozemku, a přitom poskytne dostatek prostoru pro vodní radovánky. Majitelé rozlehlejších zahrad ocení třeba bazén s vodní plochou až o rozměrech 8 x 4 metry.

Zdroj, foto: Balarepo

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak probudit po zimě bazén?:

Jak probudit po zimě bazén?
Jak probudit po zimě bazén?
Jak probudit po zimě bazén?
Jak probudit po zimě bazén?
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Nejlepší je se obrátit na profesionální servis nebo na prodejce / výrobce bazénů, protože pokud se do toho budete pouštět tak trochu "homemade" se snahou, co nejvíce ušetřit - nemusí to dopadnout vůbec dobře ;-) My máme to štěstí, že jsme si nechali zařídit bazén od https://www.albixon.cz/ takže se na ně vždy můžeme obrátit.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles