Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 22.11. 2017
Dnes má svátek Cecílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se staví sen - nová designérská dvojice

4. 09. 2010 | Televizní tipy

Ing. arch. Zuzana Strouhalová

„Hodně nápadů a energie mi dává cestování a poznávání odlišných kultur a způsobů myšlení.“

 

Narodila se 9. 1. 1979 v Praze. Vystudovala fakultu architektury na ČVUT. Poté studovala architekturu na francouzské univerzitě v Grenoblu a na výměnném pobytu na Kansas State University studovala na oddělení architektury. V rámci studia si vybrala také předmět “šperk a práce s kovem”. Po studiu začala pracovat na volné noze, zejména na navrhování interiérů. V roce 2006 ji oslovil Martin Sladký, se kterým se zná ze školy. Tím začala spolupráce s ateliérem de.fakto, kde pracuje na návrzích interiérů, rodinných a obytných domů, administrativních budov i větších urbanistických celků. V roce 2009 se zúčastnila designbloku, v de.faktu se konala i módní přehlídka šperků.

Šperky působí jednoduše, čistě a geometricky, vychází z léty prověřených základních tvarů a je v nich kladen důraz na barvu a materiál. Mají své jasné linie a podobně jako dobře navržený dům jsou samy o sobě tak jisté v základech, že nepotřebují žádné zvláštní přikrášlování.

Od července 2010 je na volné noze a zaměřila se především na soukromé interiéry. Baví ji učit se cizí jazyky – mluví anglicky, francouzsky, rusky a částečně německy a španělsky. Ráda komunikuje v cizích zemích jejich vlastní řečí. Zajímá se ale také o banální věci kolem sebe a snaží se být vnímavá i k maličkostem, které obvykle přehlížíme…

A samozřejmě je velice zajímavé se při navrhování setkávat s různými lidmi – klienty. Každý z nich má nějaký osud, životní příběh, který během spolupráce s ním pomalu odkrýváte a který má nemalý vliv na finální výsledek návrhu.

 

Radovan Mačák, 26. 2. 1981 

„Myslím si, že pořad Jak se staví sen je skvělým odpichem pro diváky, kteří se mohou inspirovat a tím pádem udělat svůj domov krásnější a pohodlnější.“

 

Vzdělání v oblasti umění získal v USA, v Oregonu ve městě Coos Bay, kde studoval independent art and crafts - nezávislé umění a malbu. Poté pokračoval studiem interior designu na Hongkong school of design v Taipei - Taiwan, kde také žil po 4 roky a kromě designu se učil tradiční čínskou malbu a vyučoval kreslení. 

V současně době pracuje  jako interior designer a designer nábytku v pražském studiu de.fakto, kde působí třetím rokem. Také  navrhuje eco friendly nábytek, který je tvořen z recyklovaných materiálů pod jeho značkou Merrygorando, rád se věnuje vytváření dekorací pro výlohy obchodů a hotelů, space designu.

Při své práci navrhování interiérů, nábytku nebo dekorací rád míchá dohromady různé styly, materiály, barvy a předměty pro vytvoření něčeho nového, čerstvého, zábavného a originálního s maximálním ohledem na životni prostředí a požadavky klientů.

Hodně maluje a má rád umění především street style - stencils, graffiti, komiksy a vše nové. Rád tvoří věci vlastníma rukama a baví ho přetvářet funkčnost a význam předmětů na nové předměty s jinými vlastnostmi a významem.

Miluje svoji práci a rád by, aby jeho design přinášel lidem zábavu a radost tak jako jemu! 

 

Zdroj: Prima

 

Gabriela Straková

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
tento pořad sleduji moc ráda
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles