Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Nový seriál Slunečná míří k divákůmNový seriál Slunečná míří k divákům Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 28.01. 2020
Dnes má svátek Otýlie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak šel čas posledních od roku 1989

18. 12. 2019 | Vaše příběhy

Když jsme před 30 lety slyšeli v rádiu a televizi, co se děje v Praze, dva dny mi trvalo, než jsem si to přebrala v hlavě a usoudila, že se už konečně třeba budeme mít lépe. Byla jsem vděčná studentům a hercům za to, že se za nás bijí na Národní třídě a cinkají klíči. Líbilo se mi, když zpívala Marta Kubišová z balkonu budovy Melantrichu Modlitbu pro Martu nebo českou hymnu.

Obdivovala jsem Václava Havla.

Nelíbilo se mi, jak v práci (pracovala jsem v jedné základní škole) plno kolegů převlékalo kabáty. Jistě víte, vy starší, o čem je řeč.

V roce 1991 jsem se pustila do podnikání, které bylo skvělé, měli jsme se lépe, jen jsem pracovala 20 hodin denně místo obvyklých 8,5. Ale líbilo se mi to. S touto činností jsem neskončila kvůli politice, ale ze zdravotních a rodinných důvodů.

Ovšem nelíbilo se mi, že zanikají české továrny, tolik vyhlášené ve světě. Pocházela jsem z Liberce a naše Textilana začala pustnout a z budov se za pár let staly ruiny. Od malička si pamatuji nápis, který mě doprovázel při každé cestě tramvají na trase Liberec-Jablonec:Textilana obléká moderního člověka. A nebyla to jen tato fabrika, jak všichni víme.

Ano, zvedly se nám platy, po maturitě jsem v roce 1982 začínala pracovat za 1450 Kč čistého, po revoluci jsem měla větší výplatu, ale postupně začali obchodníci zdražovat.

Stavěly se supermarkety, které taktéž začínaly s nízkými cenami a dneska? Kde že ty loňské sněhy jsou. Diskonty a supermarkety většinou zlikvidovaly malé obchodníky a dnes nevědí, co by si za zboží účtovali.

Rozvedla jsem se, ale pak si našla druhého manžela, za kterého jsem šťastná a jsem ráda, že jsme se potkali. Vstoupili jsme právě spolu do druhé desítky společného života. Dcera vystudovala VŠ, bohužel, taky mi umřela maminka.

Takže, jako asi každý z nás, za těch 30 let jsem prožila dobré i zlé, krásné i špatné roky, ale se svým životem jsem v podstatě spokojená.

A tak to asi má být...

Pár fotografií jako příklad doby před a po sametové revoluci...z malého západočeského města Kyselka. Krásné lázeňské městečko chátrá, ale jsou zde ti, kdo se snaží o jeho obnovu. Llenig - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Jak šel čas posledních od roku 1989 :

Jak šel čas posledních od roku 1989
Jak šel čas posledních od roku 1989
Jak šel čas posledních od roku 1989
Jak šel čas posledních od roku 1989
Jak šel čas posledních od roku 1989
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
je to k zamyšlení..
Obrázek uživatelky
profil
Bohužel je to tak.Je to smutné.Ale bohužel se domnívám,že vůbec nedomýšlíme co bude ještě dál.Ani se mi nechce myslet do budoucnosti.
Obrázek uživatelky
profil
díky za článek leniSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles