Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 16.10. 2019
Dnes má svátek Havel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak vybrat opalovací přípravek pro děti?

12. 07. 2019 | Péče o tělo
Děti mají tenčí a zranitelnější pokožku než dospělí; spálení v dětském věku může mít celoživotní zdravotní následky. Ochrana dětské kůže před škodlivými ultrafialovými paprsky slunečního záření je proto velmi důležitá.

Jak vybrat opalovací přípravek pro děti?

Buďte opatrní a sáhněte raději po přípravku s vysokým ochranným slunečním faktorem. Faktor musí být na obalu jasně a čitelně uveden pod zkratkou SPF (Sun Protection Factor).

Co vyjadřuje cifra ochranného slunečního faktoru?

Faktor SPF popisuje účinnost opalovacího přípravku – konkrétně jeho schopnost blokovat UVB paprsky, které způsobují opálení a při nadměrné expozici i spálení. Na etiketě je vždy uveden pod přesnou cifrou (například 15, 20, 25, 30, 50 nebo 50+) a slovním hodnocením úrovně ochrany (nízká, střední, vysoká a velmi vysoká). Ochranným faktorem 15 projde jedna patnáctina (tedy 6,66 %), faktorem 30 jedna třicetina (3,33 %) a faktorem 50 jedna padesátina (tedy pouhá 2 %) UVB paprsků. Faktor 15 tedy odfiltruje 93 %, faktor 30 odrazí 97 % UVB záření a faktor 50 by se měl vypořádat s 98 % UVB záření. Rozdíl mezi přípravkem s faktorem 15 a 50 tak představuje zhruba 5 % propuštěného UVB záření. U přípravků s nejvyšší ochranou 50+ pak musí skutečná ochrana přesahovat faktor 60, přípravek propustí 1,66 % paprsků.

nohy v pískuKde jsou na etiketě informace o míře ochrany proti UVA záření?

Podle doporučení Evropské komise z roku 2006 by se měl se zvyšujícím ochranným slunečním faktorem zvyšovat i UVA ochranný faktor. Etiketa přípravku UVA faktor neprozrazuje, ale podle evropského doporučení by měl dosahovat alespoň třetinové hodnoty ochrany proti UVB záření. Z vědeckých poznatků vyplývá, že při dodržení tohoto podílu může přípravek při řádné aplikaci předejít, zabránit nebo snížit dopad negativních vlivů UVA záření na kůži. Mezi ně patří předčasné stárnutí kůže.


Které látky jsou ve složení nežádoucí?

Všechny kosmetické přípravky musejí své složení uvádět v rámci takzvaného INCI listu (Mezinárodní nomenklatury kosmetických přísad), který je uveden na zadní straně obalu. Snažte se vyhnout přípravkům, které obsahují endokrinní disruptory. Ve složení se nejčastěji vyskytují jako propylparaben, butylparaben, ethylhexyl methoxycinnammate, BHA, oxybenzon, cyclotetrasiloxane. Dejte si pozor také na potenciálně nebezpečnou a dráždivou látku butylphenyl methylpropional, která patří mezi alergeny. U kosmetiky nadbytečná je také vonná složka HICC (hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde), kterou plánuje Evropská komise od roku 2021 zakázat. Spolu s jejím používáním v kosmetických výrobcích se totiž v posledních letech objevuje čím dál tím více případů alergických reakcí. Na spotřebitele proto apelujeme, aby četli složení obzvlášť pečlivě, pokud se jedná o výrobek pro děti.

Zdroj: dTest


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !