Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 24.01. 2019
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Knížka proti nudě

31. 07. 2014 | Knižní tipy
Název knihy: Knížka proti nudě
Autorka: Cynthia L. Copeland
Překlad: Helena Šilhánková
Nakladatelství: Portál
Brožovaná vazba
Rok vydání. 2014
Počet stran: 272
Cena: 259 Kč

Taky se vám zdá, že půlku času s dětmi trávíte na cestě někam a půlku čekáním, až to nastane? Člověk se řítí k dětskému lékaři, aby stihl dobu objednání, a pak tři čtvrtě hodiny sedí, než na něj přijde řada. A to je ta pravá chvíle, aby děti začaly kňourat a zlobit. Tak nějak uvažuje autorka Knížky proti nudě, která pro rodiče vymyslela hry použitelné téměř v každé všední situaci, při návštěvě restaurace, obchodu či kadeřníka, při jízdě v autě, vlaku či letadle, při stání ve frontě, čekání v čekárně atd.

Jako zkušená matka totiž ví, že děti stačí jen inspirovat a jejich hravost, nadšení a fantazie jim dovolí hrát si kdekoli s čímkoli téměř bez jakýchkoli příprav, jen s využitím toho, co se v dané chvíli nabízí – a také vytvořit si hezké vzpomínky na vlastní dětství. V knížce najdou podněty rodiče kojenců i dospívajících. A pár rad tu naleznou také čekající rodiče…

Knížka proti nuděO autorce knihy Knížka proti nudě:


Američanka Cynthia L. Copeland je autorkou několika knih o rodičovství. Knížku proti nudě napsala po zkušenostech s výchovou tří vlastních a tří nevlastních dětí, které všechny aktivity mnohokrát vyzkoušely a prověřily.

Ukázka z knihy Knížka proti nudě:


Televizní pořady

Určete, které z dětí bude hádat (může to být i rodič). Ostatní se tajně dohodnou na názvu televizního pořadu, který se skládá z tolika slov, kolik je hráčů. Hádající položí prvnímu hráči libovolnou otázku – např.: „Co jsi měl dnes k obědu?“ nebo „Co bylo dneska ve škole?“ Hráč musí do odpovědi propašovat první slovo názvu vybraného programu. Pokud si tedy hráči vybrali písničkový program Hodina zpěvu, může odpovědět třeba takhle: „Tak to si pamatuju naprosto přesně, je to sotva hodina. Měl jsem obalovaný sýr s hranolky a se salátem, ale ten jsem nedojedl.“ Druhý hráč odpovídá na další otázku a v jeho odpovědi se musí objevit druhé slovo názvu. Hádající se snaží přijít na to, které slovo z každé odpovědi patří do názvu, a o jaký porad jde.

Poznámka: Hru si můžete zkusit zahrát také s názvy knih nebo filmů.


Tuto knihu Knížka proti nudě koupíte v knihkupectví a na internetové stránce nakladatelství Portal.cz

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
super tip určitě si ji pořídím pro malého,je to neposeda,kolikrát už nevím čím ho zabavitSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles