Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Kouzelné Santo Domingo

26. 11. 2010 | Amerika

Představte si město, kde se mísí dávná historie a nespoutaný temperament zároveň. I takto lze charakterizovat metropoli Dominikánské republiky, kouzelné Santo Domingo. Bylo by hříchem při návštěvě Dominikánské republiky opomenout její krásné a životem pulzující hlavní město Santo Domingo.


Dominikánská republika je vyhledávána zejména pro své nádherné bílé pláže a azurové moře, jež tvoří jedinečnou a světově bezkonkurenční kombinaci. Není však jen nádhernou zemí s mnoha panenskými plážemi, ale pyšní se také bohatou historií a Santo Domingo je toho nejlepším důkazem.


faro-colonSanto Domingo bylo založeno v roce 1496 bratrem Kryštova Kolumba Bartolomějem jako první město Nového světa, a stalo se tak i dějištěm prvotního evropského osidlování. Je nejen nejstarším městem Karibiku, ale zároveň také nejživější částí celé této nádherné oblasti, kde žijí více než 3 miliony obyvatel.


A kde se vlastně tato překrásná metropole nachází? Santo Domingo leží na jihu Dominikánské republiky a je dobře dostupné z každé turistické oblasti. Srdcem Santo Dominga je tzv. Zona Colonial, kde se odehrávaly počátky dávné historie tohoto kouzelného města. Nádherné ulice, kterými kráčeli Kryštof Kolumbus nebo Francis Drake, muzea, kostely a mnoho dalších historických památek zde čeká na vaši návštěvu.


O výstavbu města se značně zasadil zmiňovaný Bartoloměj a také Kolumbův syn Diego.  Jednou z nejkrásnějších staveb historického centra a rovněž celého Santo Dominga je Catedral de Santa María la Menor, jejíž základní kámen položil Diego Kolumbus v roce 1514. Katedrála byla v roce 1542 vysvěcena papežem Pavlem III. a získala pozici první katedrály Nového světa. Katedrála společně s budovou univerzity a nemocnice, postavené jako první v americkém teritoriu, byly v roce 1990 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.


katedralaJestliže patříte mezi milovníky historie, má pro vás Santo Domingo připraveno hned několik překvapení. Pokud se vydáte na Plaza de la Cultura, přijdete si skutečně na své, neboť zde naleznete řadu muzeí. Mezi ta nejzajímavější, která by neměla uniknout vaší pozornosti, patří: Muzeum dominikánského lidu, Muzeum národního umění, Muzeum národní historie a geografie anebo Přírodovědné muzeum. V Muzeu dominikánského lidu můžete hlouběji nahlédnout do historie obyvatel Dominikánské republiky a prohlédnout si artefakty Taínů (původních indiánských obyvatel), španělských dobyvatelů i afrických otroků.


Dalším zajímavým místem, na které byste měli zavítat, je Faro de Colón, monumentální maják ve tvaru kříže, který byl postaven u příležitosti pětistého výročí objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem v roce 1492. Zde jsou také uloženy ostatky tohoto velkého objevitele a budova slouží jako kulturní a vzdělávací centrum.


Příjemnou zastávkou pro vás bude i návštěva botanické zahrady, která je největší v celé karibské oblasti. Její plocha zabírá více než 2 miliony m2. Pro všechny zájemce je zde připravena projížďka vláčkem, z něhož si mohou prohlédnout různé druhy palem, orchidejí a dalších exotických rostlin.
V případě, že byste se dostatečně nabažili historie a přírodních krás, se můžete vydat na nákupy nebo strávit odpoledne v některé z příjemných restaurací, které se pokusí vyhovět veškerým vašim přáním. 


V Karibiku nenajdete město, které by vám mohlo nabídnout více rozličných možností v rámci gurmánského experimentování i nočního vyžití než právě Santo Domingo. Do konce roku lze navíc v místních restauracích v souvislosti s akcí City Gourmet of Santo Domingo ochutnat jedinečné a starodávné pokrmy této destinace.


O Santo Domingu se říká, že je to město, které nikdy nechodí spát. Den můžete strávit ve společnosti historie a jedinečných památek a večer se plně oddávat tradičním tancům, jako jsou například merengue, salsa nebo bachata, a bavit se až do ranních hodin na místních diskotékách nebo v klubech. Pokud byste chtěli ochutnat opravdové vzrušení z gamblingu, najdete zde také několik velmi kvalitních kasin.


Patříte-li mezi milovníky nakupování, pak ani v tomto případě vás Santo Domingo nezklame. Řada nákupních center, obchodů světoznámých značek i malé obchůdky se suvenýry se už těší na vaši návštěvu. Santo Domingo je místem, kde můžete dělat vše, o čem sníte. Od objevování historických památek přes nakupování, tancování až po příjemná setkávání s novými lidmi. A pokud hledáte vhodný tip, kde oslavit příchod roku 2011, pak je Santo Domingo tou nejlepší variantou. Bujaré oslavy, hudba, tanec, výborné jídlo a milí lidé jsou tou nejlepší kombinací. Vydejte se prozkoumat toto nádherné karibské město!


Zdroj: Go Dominican Republic.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Kouzelné Santo Domingo:

Kouzelné Santo Domingo
Kouzelné Santo Domingo
Kouzelné Santo Domingo
Kouzelné Santo Domingo
Kouzelné Santo Domingo
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
fakt je to krásne
Obrázek uživatelky
profil
to musí být krásaaaaaaaaaaaaaaaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
hned bych letělaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Určitě to stojí zato , tuto zemi navštívit,- až jednou vyhraju, třeba se mi tento sen splní.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkné město, pěkná země.Můžu doporučit.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků