Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 19.01. 2019
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Malá bakterie, ale velká potíž

16. 12. 2017 | Nemoci
Problém, který řada Češek zažívá opakovaně, a přesto nezná jeho příčinu

Infekce močových cest není pro většinu z nás cizím pojmem. Osm z deseti  žen uvádí, že alespoň jednou v životě trpěly infekcí močových cest, 73 % z nich trápí dokonce opakovaně.1 Není to záležitost na jedno odpoledne. Dovede hodně potrápit, ale dá se jí předcházet. Předejít problému ale znamená dobře ho znát. Podle posledního průzkumu řada Češek příčinu infekcí močových cest nezná. Kdo ji zná, toho nepřekvapí rada dojít se po milování vymočit. Na vině jsou tu totiž bakterie, které se z konečníku mohou poměrně snadno dostat do močové trubice – a problém je na světě. Dejte stopku těmto potížím a nenechte si už více kazit náladu ani víkendové plány.

V průzkumu agentury IPSOS uvedlo správnou příčinu problému – BAKTERIE – pouze 10 % dotazovaných. Překvapivých 47 % žen vidí jako hlavní příčinu prochladnutí, což je mýtus, který si neseme z dětství. Doma nám přece vždy opakovali: „Nesedej na studenou zem, vždyť nastydneš.“ Takhle to ale nefunguje.

„Příznaky infekce močových cest jsou palčivá bolest při močení, bolesti v podbřišku a časté nutkání k močení. Tyto problémy častěji trápí ženy než muže, což je pochopitelné. Muži totiž mají konečník a močovou trubici dále od sebe než ženy. Močová trubice žen je také kratší, a bakterie tak mohou snadněji doputovat až do močového měchýře. Slýchávám, že pacienti mají při takových problémech obtíže moč vůbec udržet,“ říká primář urologie MUDr. Marek Krolupper.

Bakterie jako přítel na špatném místě


Hlavní příčinou infekce močových cest jsou bakterie. V tomto případě bakterie Escherichia coli, která v 90 % případů způsobuje infekci močových cest. Běžně se nachází v našem zažívacím traktu a v okolí konečníku a tam by mělo být i její místo. Dohlíží zde na to, aby se ve střevech nepřemnožily bakterie, které jsou našemu zdraví naopak nebezpečné. Pokud se ale dostane do močového ústrojí, znamená to problém.

Sex jako velké riziko infekce močových cest


Bakterie z konečníku se k močovému ústrojí dostanou snadno, třeba jen při špatném otírání, ale častěji je to právě při sexu. Penis nebo vibrátor mohou totiž přenést bakterie z konečníku do močové trubice. Infekce močových cest se často opakují, proto je nesmírně důležitá nejen jejich přesná diagnostika a léčba, ale i důkladná prevence. Protože kdo se chce takhle dobrovolně trápit zas a znovu?
Rada první: Když už znáte příčinu, naučte se po milování navštívit toaletu a odplavit případné bakterie z míst, kde nejsou vítané. Podcenit prevenci se nevyplácí a kolikrát stačí několik drobností, které pomohou infekci předejít.

Jak to vidí ženy


Podrážděnost, bezmoc a znepokojení jsou nejčastější pocity, které ženy prožívají, když se u nich infekce močových cest projeví. Poslední výzkum agentury IPSOS také ukázal, že  11 %  z nás cítí v takových chvílích dokonce vinu, stud a trapnost.

Pravidelná a šetrná prevence


Dojít se po sexu vyčůrat a nejlépe osprchovat – to případné bakterie vyplaví dříve, než dostanou šanci  potrápit močovou trubici a „způsobit škodu“.  Zákonitě bychom měli pamatovat i na pravidelný pitný režim a stejně důležitá je také intimní hygiena. Vhodnou podporou se rozumí i užívání doplňků stravy s obsahem složek rostlinného původu.

Zdroj: Urinal


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !