Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 28.05. 2020
Dnes má svátek Vilém
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Na co všechno jsme alergičtí

12. 09. 2006 | Nemoci

Opuchlé oči, flekatá pokožka a nudle u nosu nejsou v létě výjimkou. Alergie jsou pro mnohé vážným problémem. Přinášíme několik rad a odpovědí, jak na ně.


Co je to alergie?

Alergie je přehnaná a nepřiměřená reakce organismu, která se projevuje zvýšenou citlivostí na tzv. alergeny. Ty normálně žádné těžkosti nezpůsobují, ale u citlivých lidí vyvolávají alergické reakce. Nejčastěji se projevují jako dýchací potíže, ucpaný noc, kýchání, svědění očí a kůže, slzení, vyrážky, bolesti hlavy, průjem, zvracení, bolesti břicha, horečky a celková únava.


Nejčastější alergie

Na ovoce a zeleninu, ořechy, domácí prach, slunce, roztoče, zvířata a jejich chlupy, štípnutí hmyzem, ryby a další mořské potvůrky, čistící prostředky, některou kosmetiku .....Vaše otázky a naše odpovědi:


Jak zjistím, že mám alergii a případně na co?

Alergie mohou doprovázet různé příznaky. Ucpaný noc, červené skvrny na pokožce, ale i bolesti hlavy, křeče v břiše a astma. Všímejte si proto dobře, kdy se příznaky objeví a můžete si to i zapisovat. Je to pak velká pomoc pro Vašeho lékaře, který se v případné alergické reakci může lépe orientovat.


Vždycky, když přijdu do své kanceláře, začne mi téct z nosu.

Pak Vám mohou vadit roztoči a jiní živočichové z koberců a nebo plísně z klimatizace.


Jsem alergická na zvířecí chlupy. Známí si koupili kočku. Můžu k nim ještě chodit?

Bude lepší, když návštěvy v jejich domácnosti omezíte. Pro Váš organismus by to byla velká a opakující se zátěž, díky které by se Vaše nemoc mohla ještě zhoršovat.


Můžeme se nějak vůbec alergiím bránit?

Před sklony k alergiím se bránit nemůžete. Když už ale víte, na co jste alergická, můžete si na to dávat pozor. Vyhýbejte se proto všemu, co u Vás alergii vyvolává. Posilujte si také imunitní systém a omezte kouření.


Jsou alergie dědičné?

Ano, jsou. Když už je alergický jeden z rodičů, je u dětí 30% riziko. Když jsou alergičtí oba, stoupá riziko na 50%.


Mohou i stres a psychické problémy vyvolat alergii?

Samozřejmě! Problémy v rodině nebo v zaměstnání můžou vést dokonce i k silným projevům alergie. Na vině však není jen výlučně stres, ale i dědičná náklonnost, oslabený imunitní systém a přítomnost látek, které vyvolávají Vaše nežádoucí stavy.


Proč lidé okolo padesátky trpí na alergie méně než mladší?

Dříve bylo v ovzduší daleko méně látek vyvolávajících problémy a alergie, jako v současné době. Životní prostředí se zhoršilo do takové míry, že alergie mohou propuknout daleko lépe. No a imunitní systém starších lidí nereaguje až tak důsledně.


Co dělat při senné rýmě?

Vyhýbejte se pylu!!!! Každý alergik reaguje jen na určitý druh, například pyl z břízy, lísky nebo dalších stromů. Pyl z nich je v ovzduší obvykle jen několik týdnů. Když je tedy sezóna právě toho Vašeho pylu, odjeďte raději na dovolenou. V noci neotvírejte okna, protože při vyšších denních teplotách pyl stoupá a v noci zase klesá k zemi. Vlasy si umývejte až večer, protože přez den se Vám v nich usadí hodně pylu.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jak jsem se dočetla, dědičné alergie jsou. Takže je to jako s jinými nemocemi. Prostě každý má
k něčemu sklony.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles