Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Překonejte mýty o běhání a poznejte běh krajinou, který vás dostane

11. 06. 2015 | Fitness
Prší, nebo trochu mrholí a vy máte náladu pod psa. Lidí plné zuby. Přitom je to tak jednoduché, vyběhněte do krajiny! Oblečte si funkční oblečení, obujte dobré “trailovky“ a nasaďte čelovku. Věřte, že za pár minut budete jen VY, krajina a endorfiny vyplavující se do vašeho těla.

Tedy o čem je řeč, někdo říká, že revoluce v běžeckém sportu a návrat k přirozenosti. Nejde o nic jiného než o běh v přírodě, povětšinou i zcela mimo cesty. Proč je zkusit? Protože běh vám dá pocit volnosti. Nebýt ničím svázaná(ý), tedy ani vytyčenou cestou. Běžet přímo za nosem. Co na tom, když je to do kopce. Tak vyběhnu tam, kam budu stačit. Zbytek dojdu. Roztluče se mi srdce, zprvu to je nepříjemný pocit, ale výhled z vrcholku je s bušícím srdcem o to intenzivnější.

Vyšší level

Neváhejte se pustit do větších běžeckých dobrodružství, dopřejte si celodenní trail running -  běžecký výlet. V Čechách téměř neznámá záležitost, které holdují spíše osamocení jednotlivci než skupinky, jako třeba známe v kolech, na nichž vyrážíme o víkendu s Překonejte mýty o běhání a poznejte běh krajinou, který vás dostanekamarády. Přitom je i u nás řada míst, kde by se celodenní výběhy daly provozovat v ideálních podmínkách. Náhorní plošiny Krkonoš a okolí Pece pod Sněžkou…Ano, stejná místa, kam obvykle jezdíme na bike či běžky. Pravým rájem jsou pak italské Dolomity - ohlušující ticho a kolem vás velikáni větší než Tatry.

Pro začátek mi stačí jakékoliv boty

To je jistě pravda. I staří matadoři však vědí, že běhat v opotřebovaných nebo tzv. v jakýchkoliv běžeckých botách radosti z běhání značně ubírá. Investice do běžeckého nádobíčka se vám vyplatí především v případě bot. Pro kratší výběhy volte spíše flexibilnější a středně tlumenou obuv. Tradiční obavy z nárazů jsou přehnané. Běžte pomalu, nedělejte dlouhé kroky, abyste nedopadaly na patu, kde chodidlo nemá žádné tlumící prvky. Odrážejte se spíše dopředu než nahoru. Při odrazu vědomě zapojujte prsty u nohou.

Musím se pořádně navléci, abych rychle vypotil (a) přebytečná kila

Toto je nejčastější chyba všech začátečníků. Běh by měl být o pocitu volnosti, radosti z lehkosti a pohybu. Proto dobře padnoucí, funkční oblečení umožňující díky vrstvení a možnost regulace tělesné teploty vřele doporučujeme. Jestli chcete shodit kila, běhejte pravidelně po dobu alespoň 40 minut při každém výběhu. Jedině tak tělo přejde na spalování tuků. Zpocené se naopak vystavujete prochladnutí, pokud se nemáte po doběhnutí kde převléci do suchého.

Nevydržím běžet dlouho

Vůbec nevadí. Patrně běžíte moc rychle a rychle se zadýcháte. Zkuste se spíše jen tak „ploužit“, tedy pohybovat se rychleji než chůzí, odlepovat nohy od země, ale pohybovat se tak, abyste mohly komunikovat s kamarádkou vedle vás. To je jednoduchý trik pro regulaci intenzity do prvních výběhů, zajistíte tím lepší okysličení svalů a oddálíte pocit únavy.

Bojím se venku běhat sama a přes den nemohu

Potíž je to zejména v zimních měsících, kdy je krátký den. Řešením je najít si partu (na webu jistě narazíte na nějaký společný trénink nebo výběh) anebo alespoň parťačku z okolí.
 

Vadí mi, že mne někdo vidí zpocenou a unavenou

Jeden z problémů, které mývají především dámy. Pro muže je pot symbolem kvalitního tréninku. Doporučujeme koupit a věnovat pozornost vhodnému funkčnímu prádlu. Největším lákadlem pro muže je navíc vaše vnitřní jiskra a zdravé sebevědomí.  

Zdroj, foto: Sport Pec

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !