Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.01. 2018
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Problémy se spaním u dítěte

14. 07. 2017 | Výchova

Potřeba spánku kolísá od člověka k člověku jak v dospělosti, tak i už od narození. Novorozené dítě navíc vůbec netuší, že v noci se má spát. Dítě spí jen tehdy, když jeho organizmus potřebuje. Jakmile mu dá jeho tělo povel už dost, tak se probudí a pochopitelně, že nechce být samo, tím pádem si chce hrát.

Návyk na spaní v prvních dvou letech dítěte není jednotný. Pokud je někdo přesvědčený, že dítě naučil spát ve stejnou dobu, rychle se vyvede z omylu.


Zde je přehled - orientační doby spánku:

0-3 měsíce - každý kojenec v tomto věku spí po krmení tvrdě. Neruší jej hluk, ale například náhlý zvuk - telefon či ostré světlo. Samozřejmě se vzbudí, když chce pít. 

3-6 měsíců - takový kojenec spí tak 17-19 hodin, ale to je v podstatě hloupost, i když každé dítě je individualita. Po nakrmení usne, chvíli si brouká, po hodině a půl se zase vzbudí.

Půlroční dítě probdí dvě přestávky mezi jídly a klidně to můžou být i noční. Často taky protestuje křikem, když ho ukládáte do postýlky a chcete, aby spalo. Zkuste mu zazpívat, zabroukat, povědět pohádku.


Ve druhém roce dítě přechází od dvou denních hodin spaní k jednomu zhruba po dvou až dvou a půl hodinách. Uvádí se, že v tomto věku spí v noci devět až deset hodin, ale maminky z vlastní zkušenosti vědí, že to nebývá tak úplně pravda v některých případech.

Právě, že v tomhle věku bývají problémy s usínáním a vzbouzením. Dítě vzbudí každý šustot a hned se zajímá, co ho vzbudilo. Je nutností je opět nějak přimět ke spaní. Zkusit by se mělo zpívat, povídat pohádku, dokud neusne. Každé dítě je individuální a třeba neusne, pokud ho maminka nedrží za ruku. Nemělo by jim to zůstávat dlouho. Aby dítě večer usnulo, mohla by pomoci večerní koupel spolu s každodenní procedurou včetně krmení, rozloučení s dítětem. Pohádky nebo písničky, může to být i prohlížení knížky nebo pouštění pohádek z nějakého radiomagnetofonu, pokud máte. Patří k tomu i čistá a voňavá postýlka spolu se svěžím vzduchem v místnosti, kde dítě spí.

Co se má dělat, když se dítě vzbudí v noci?

To je hodně polemizující. Někdy se vzbudí jenom na polovic, dělá hluk, posadí se nebo si něco pro sebe breptá. Neměli byste k němu hned chodit, pokud kupříkladu nepláče. Jakmile ale začne křičet v jakékoliv intenzitě, třeba i málo poplakávat, okamžitě k němu běžte. Jemně ho položte, konejšete ho, jemně povídejte, aby cítilo Vaši blízkost. Seďte ještě chvíli u něho, dokud nezačne usínat nebo až do té doby, kdy opravdu usne. Také ve dne, když se vzbudí a začne křičet, Vám dává najevo, že nechce být samo a chce si hrát.

Musíte jít k němu. Od prvních dnů života se stává dítě vlastní osobností, kterou můžete do určité doby zkoušet utvářet. Záleží hodně na rodičích, jak brzy naučí svoje dítě základním vjemům - jakým způsobem je správně používat, jak brzy začne ovládat zrak, sluch, hmat, čich, svoje svaly, svoje myšlení, jazyk, artikulaci a mnoho dalšího. To všechno je už čistě na rodičích.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !