Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

S poctivostí nejdál dojdeš aneb koupě robotu

2. 07. 2014 | Vaše příběhy

Každý z nás má jistě svůj sen, který by si rád splnil. Některé sny jsou mnohdy nesplnitelné, zatímco jiné se dají splnit poměrně v krátké době. I já měla svůj sen, ale pokaždé mně ten můj sen něco zaskočilo a bylo nutné se jej vzdát. Tím mým snem bylo si koupit výkonného kuchyňského robota.

Jsem už v předdůchodovém věku a sil mně ubývá a každé zadělávaní kynutých těst mě už značně vyčerpává. A tak není divu, že jsem zatoužila po tomto pomocníkovi. Z platu ani manželova důchodu jsem si to dovolit nemohla, poněvadž jsou věci, které se zaplatit musí a na takové vymoženosti moc peněz v dnešní době, kdy je še drahé, nezbývá. Jediným řešením tedy bylo si jej koupit za prodaná štěňátka.

Jakmile byla prodána a já měla za ně peníze, tak jsem začala sbírat informace o kvalitních robotech. A to jak na internetu, tak také v kamenných obchodech. A právě v jednom takovém jsem si vybrala. Navíc je to prodejna, kde jsou moc hodní prodavači, ochotní poradit a se zákazníky jednají velmi slušně. Moc ráda tu nakupuji a už hezkou řádku let. Jakmile jsem se rozhodla, tak jsem si tu jeden takový zamluvila na 2 dny. Nechtěli po mně ani občanský průkaz, okamžitě mně jej oddělali s tím, že pokud za 2 dny nedojedu, že jej pak uvolní pro další zákazníky. Ale to nemuseli, na druhý den jsem pro něj se zetěm jela.

koupě robotaV tento den však majitelé této prodejny byli na nějaké předváděcí akci v Jihlavě a obsluhovali nás mladí a dá se říci, že nezkušení prodavači, ale stejně ochotní jako ti zkušení. Vše připravili ke dveřím, aby si to zeť mohl naskládat do auta, zatímco já platila u pokladny.

Když jsem začala všechno rozbalovat, tak mě polilo smrtelné horko. Součástí celého robota totiž bylo i příslušenství, k němuž patřil mixér a mlýnek na maso. A to stejné bylo ještě v dalších dvou krabicích. Mladí si zřejmě mysleli, že v krabici je jen robot a mlýnek na maso a mixér prostě k tomu přidali. Okamžitě jsem volala majitelům, co se stalo, že mám něco dvakrát. Byli moc rádi, že jsem jim to oznámila, že s něčím takovým se setkávají velmi zřídka, že mají štěstí, že narazili na poctivého zákazníka. Domluvili jsme se, že v další den zavolají, kdy dojedou, aby se podívali a odvezli si to, co nám vlastně nepatřilo.

Tuto prodejnu vlastní manželský pár a dojeli k nám oba. Hned nám podávali ruce a v jejich výrazech bylo znát, že tomu jsou moc rádi. Na můj dotaz, kolik vlastně by stálo to, co jsme měli navíc, bylo zodpovězeno, že 5 - 6 tisíc korun. Robot totiž je od vyhlášené značky a jako takové je dražší i příslušenství. Moc dobře nás znají, neboť tam kupujeme dost často - od baterií, žárovek až po televizory a podobně. Neměla bych čisté svědomí, kdybych to zapřela. Díky Bohu, že jsem byla svými rodiči vedena k čestnému a poctivému jednání. Pořádek dělá přátele a maminčino „s poctivostí nejdál dojdeš“ mně zní v uších prakticky celý život, co této větě rozumím, a to i přes to, že rodiče na mě koukají někde shora. 

A tak při každém použití mého vysněného robota si na tuto příhodu vzpomenu. Možná by se našel někdo, kdo by řekl kašli na to, je to vina prodejny. Ale každý by si měl uvědomit, jak by mu  bylo příjemné, kdyby jim někdo ukradl oněch 5 - 6 tisíc korun. To by asi nebyl nikdo nadšený. Ono je nejlepší si to obrátit na sebe. Co nemáš rád ty sám, nečiň ani jiným.


Anicka59 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku S poctivostí nejdál dojdeš aneb koupě robotu:

S poctivostí nejdál dojdeš aneb koupě robotu
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Aničko, hezký článek jsi napsala. Já bych se také zachovala stejně. Přeji Ti, ať Ti ten tvůj vysněný robot slouží k tvojí spokojenosti mnoho let.SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Aničko,at´ Ti robot dlouho slouží..Já bych taky zboží vrátila..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Aničko,hezký příběh také by mě netěšilo si to nechat at ti robot slouží a hodně dobrot z něho vykouzlíš.
Obrázek uživatelky
profil
To je mě oblíbené krédo, kterým se řídím. zatím jsem toho nikdy nelitovala. přeju ať vysneny robot dobře slouží spoustu spoustu let!
Obrázek uživatelky
profil
Aničko, zachovala jsi se správně. Já jsem si jednou objednala velkou litinovou pánev kolem 1000Kč. Byla to krabice velká, přivezloPPL. Po otevření jsem zjistila, že pánví je tam 6 a faktura přiložená zněla úplně na jiné jméno. Při balení nalepili jiné adresy. Volala jsem hned tam a byli také rádi,přijeli si pro to sami a obdržela jsem poukaz na slevu 25% na jiný kus do 1000Kč.Ta ostuda si to nechat by byla pro mě hrozná....Piš, máš dar sdělovat zážitky na papír....Smajlík Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles