Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.01. 2020
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Sagrada, diamant Barcelony

23. 10. 2013 | Evropa
Navštívíte-li Barcelonu s ideou, že za týden prohlédnete všechny památky a zajímavá místa, jste bez šance, stihnete jen zlomek toho, co tato katalánská metropole turistům nabízí. Vybírejte tedy pečlivě a udělejte si harmonogram, co opravdu musíte vidět.
Jedním z nejčastěji navštěvovaných míst Barcelony je bazilika Sagrada Familia. K ní míří ročně téměř 3 miliony turistů. Buďte i vy mezi nimi.

Stavba katedrály Sagrada Familia (chrám Svaté rodiny) započala v roce 1882. Hned o rok později, v roce 1883 se stavby ujal architekt Antonio Gaudí. Ani on sám nepředpokládal, že toto skvostné, rozsáhlé dílo bude dokončeno za jeho života. Práce na chrámu se pro něho stala doslova posedlostí. Jeho vizi postavit baziliku, která by neměla ve světě obdoby, ukončila předčasná smrt. V roce 1926 Antonia Gaudího srazila tramvaj. Stavba i nadále pokračovala podle plánů Gaudího až do let 1936-1939, kdy během občanské války část stavby vyhořela a byly zničeny i Gaudího plány a makety. Ty potom obnovil jeho tehdejší spolupracovník Francesc de Paula Quintana.

Sagrada, diamant BarcelonyPráce na stavbě chrámu pokračují dodnes. Katedrála by měla být dokončena asi v roce 2026, tedy k stému výročí úmrtí Antonia Gaudího.
Chrám bude mít 18 věží, nejvyšší by měla měřit 170 m, čímž se stane nejvyšší na světě. Tato bohatě zdobená pětilodní bazilika s třemi loděmi napříč je skvostným architektonickým dílem...
Katedrála zobrazuje život Ježíše Krista a biblické dějiny. Dvanáct věží je věnováno apoštolům, čtyři evangeliím, jedna Marii a nejvyšší Kristovi.

Tři fasády zobrazují zrození Ježíše, jeho utrpení a smrt, život člověka v procesu stvoření.
O dokončení katedrály Sagrada Familia se stále vedou spory. Konečná podoba chrámu není ještě zcela jasná. Plány o dostavbě brzdí i nedostatek finančních prostředků, protože v době, kdy se Španělsko potýká s hospodářskou krizí, je stavba financována pouze z darů a příspěvků, a také ze vstupného.

7. listopadu 2010 byla katedrála vysvěcena papežem Benediktem XVI.
Pakliže budete chtít baziliku navštívit, obrňte se trpělivostí. Přestože vstupné není nejlevnější, chrám je neustále obklopen davy turistů, kteří si chtějí tento skvost prohlédnout zevnitř. Smiřte se s tím, že můžete vystát i několikahodinovou frontu. Ale určitě to bude stát za to. Ještě hodně času uplyne, než bude toto dílo zcela dokončeno.
Katedrála Sagrada Familia je diamant, který je stále ještě vybrušován k naprosté dokonalosti a jedinečnosti. Nenechte si při návštěvě Barcelony ujít tento nevšední zážitek.

Martinnatr - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Sagrada, diamant Barcelony:

Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
Sagrada, diamant Barcelony
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
v Barceloně jsme byli asi před 6 roky je to opravdu nádhera a byli jsme i na hřišti,muzeum a na všech krásných místechSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
ráda sem si článek přečetla pěkně napsaný jako tvoje všechny článkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Martinko, v Barceloně jsem nebyla, článeček jsem si moc ráda přečetla..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Naprosto souhlasím, je to nádhera.
Taky jsem navštívila, je to už ale dávno. Bylo to zrovna v době, kdy byla v Barceloně olympiáda, nevěděla jsem, kam dřív. Ale nezapomenutelný zážitek dodnes.
Obrázek uživatelky
profil
musím pochválit tento článek. Já se tam nikdy nepodívám, proto jsem ráda, že jsem se něco nového o této impozantní stavbě dozvěděla.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles