Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčci

17. 08. 2015 | Zvířátka
Horké dny dávají zabrat nejen nám lidem. Velmi jimi trpí i naši zvířecí mazlíčci, kteří mají navíc jen omezené možnosti, jak si za takového počasí zajistit snesitelné podmínky k existenci. Toto léto se s rekordními tropickými teplotami roztrhl pytel, a tak neponechte nic náhodě a zjistěte, jak pejska v letním parnu ochladit a účinně předejít přehřátí.

Útočiště před sluncem

Nejlepší podmínky pro přečkání dusných veder zajistíte čtyřnohému mazlíčkovi splněním dvou základních předpokladů – poskytnutím azylu v podobě stinného místa a pravidelným doplňováním tekutin v častějších intervalech. Pokud je pes na zahradě, je nutné zajistit nějaké volně dostupné místo v chládku, kde může schovat svoje horkem zmožené tělo. Ideální je přístřešek, kam se může před slunečním žárem ukrýt. Jestliže má za normálních okolností vstup do lidského příbytku zapovězen, není od věci udělat výjimku a pustit hoalespoň do chodby či na verandu, kde si může lehnout na studené dlaždice.

V městském bytě by se naopak mělo dbát na přiměřené větrání, hlavně ráno a večer, kdy teploty ještě/už nedosahují svého maxima. Přes den, v době největší výhně, je lepší nenechávat všechna okna otevřená a větrat jen na ventilaci, aby se v bytě nevytvořila nedýchatelná sauna. Důležité je také udržování dostatečné vlhkosti vzduchu.

V horkém počasí potřebujeme ochladit nejen my, ale i naši psí mazlíčciPitný režim je základ

Pitný režim založte na čerstvé a čisté vodě. Čistá rovná se zdravotně nezávadná, se známým původem. Stává se často, že na cestách a procházkách není takový zdroj k dispozici. Různé „veřejné“ misky v restauracích nebo na benzinových pumpách se sice mohou tvářit jako dobrá služba pro zákazníky a jejich čtyřnohé souputníky, ve vedrech však mohou napáchat spíše škodu.

Dbejte rovněž na vyhovující teplotu. Ačkoliv by se miska s ledovou vodou mohla zdát jako výborný nápad na osvěžení, není tomu tak. Odborníci varují před podáváním příliš studené vody z důvodu možného utrpení teplotního šoku. Absolutní tabu je pak chlazení ledem. Ideální je vlažná voda: představuje vhodný kompromis mezi extrémními teplotními výkyvy. Současně by ji měli mít neustále k dispozici. Množství vody, kterou pes potřebuje, je závislé na mnoha faktorech, jako je typ přijímané stravy, velikost psa, fyzická aktivita a právě zmiňované počasí. Každý chovatel má jistě představu, kolik toho jeho miláček vypije, stačí tedy toto množství navýšit zhruba o dvoj- až trojnásobek.

Veterináři také doporučují psa ochlazovat zvlhčením srsti. Nemusí přitom jít hned o sprchování pod velkým proudem nebo kropení zahradní hadicí. Stačí ho pohladit mokrou rukou, zabalit do namočeného ručníku, osvěžit kožíšek pár kapkami… Opět voda nesmí být úplně ledová. Zvláštní péči by měli zavlažování a osvěžování věnovat majitelé dlouhosrstých a tmavých plemen. Hustou srst je třeba často a pečlivě pročesávat – pod zacuchaným plstnatým kožíškem se více kumuluje teplo a srst pak špatně plní svou funkci izolační vrstvy.  

Zdroj, foto: FookyWater

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !