Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 13.12. 2017
Dnes má svátek Lucie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Záhadná cizinka

17. 07. 2014 | Vaše příběhy

Během letních měsíců mám brigádu jako průvodkyně po památkách Kutné Hory (chrám sv. Barbory, kostel sv. Jakuba a Kaple Božího Těla). Třeba týden jsem v jedné památce, druhý týden zase v další, někdy se mi to střídá, že si to musím psát. Prodávám vstupenky, upomínkové předměty a samozřejmě odpovídám na zvídavé otázky turistů.

Nedávno se mi stala úsměvná příhoda. Měla jsem ten den službu v chrámu sv. Barbory a asi hodinu před zavírací dobou přišla dívka tmavé pleti s krásnými vlasy. Prodala jsem jí vstupenku a řekla několik informací. Anglicky umím dobře, takže nebyl problém. Když se blížila zavírací hodina, lidé pomalu odcházeli a nakonec zde dívka zůstala sama. Kolegyně již zavřely vstupní dveře a začaly počítat utržené peníze za vstupenky. Uklízela jsem zboží na prodej a po očku dívku sledovala. Asi si vůbec neuvědomovala, že už budeme zavírat. Když jsme měly uklizeno a spočítánu tržbu, dívka stále ještě neodcházela. Šla jsem tedy za ní a řekla jí, že už budeme zavírat. Očividně byla dost zklamaná a říkala, že si ještě vše neprohlédla. Obešla jsem s ní tedy ještě kus chrámu a podala stručný výklad. U dveří jsme se rozloučily a ona mi moc děkovala. Dokonce se mi i představovala, ale protože jsem spěchala, tak jsem jméno přeslechla.

záhadná cizinkaDruhý den jsem měla službu v kostele svatého Jakuba. Kolem poledne přišla dívka ze včerejška. Když mě uviděla, usmívala se a vítaly jsme se jako kamarádky. V kostele byla asi hodinu a opět si vše důkladně prohlédla.  Při odchodu se na mě usmála a zeptala se mě, jestli zítra nebudu v kostnici, že tam prý půjde a potom už odjíždí do Prahy. Bohužel jsem ji musela zklamat, protože tam nepracuji. Rozloučily jsme se a ona odešla.

Odpoledne jsem měla pauzu na oběd, tak jsem vyrazila do místní restaurace na pozdní oběd. A kdo si myslíte, že tam byl? Opět tato slečna! Již z dálky na mě mávala, tak jsem si s ní sedla a povídaly jsme si. Dozvěděla jsem se, že je z New Yorku, studuje práva a teď přes léto má v plánu projet 5 států z Evropy (včetně ČR). Česká republika se jí moc líbila a dokonce mi dala email a i teď si celkem dost často píšeme.


Martinka1p - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Záhadná cizinka:

Záhadná cizinka
Záhadná cizinka
Záhadná cizinka
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
hezké setkáníčko..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
také moc líbil. Jen jsem se děsila té kostnice v Sedlci. Byla jsem tam jednou a znovu bych tam už nešla.Smajlík
Smajlík
SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil

příjemná setkání - ta znalost angličtiny mi velmi chybí, učili jsme se ve škole stále ruštinu,tu ještě jakžtakž i po 50létech ovládám,němčinu rovněž, ale dle zákona schválnosti bydlím stále mezi angl.sousedy,což je někdy problém. Oni se španělsky učit nemusí,takže je mnohdy problém s domluvou a učit se najednou dvě řeči - to už nezvládám,moje mozkovna je již "antikvární" Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík mám ráda takováto setkání
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles