Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Záhadná cizinka

17. 07. 2014 | Vaše příběhy

Během letních měsíců mám brigádu jako průvodkyně po památkách Kutné Hory (chrám sv. Barbory, kostel sv. Jakuba a Kaple Božího Těla). Třeba týden jsem v jedné památce, druhý týden zase v další, někdy se mi to střídá, že si to musím psát. Prodávám vstupenky, upomínkové předměty a samozřejmě odpovídám na zvídavé otázky turistů.

Nedávno se mi stala úsměvná příhoda. Měla jsem ten den službu v chrámu sv. Barbory a asi hodinu před zavírací dobou přišla dívka tmavé pleti s krásnými vlasy. Prodala jsem jí vstupenku a řekla několik informací. Anglicky umím dobře, takže nebyl problém. Když se blížila zavírací hodina, lidé pomalu odcházeli a nakonec zde dívka zůstala sama. Kolegyně již zavřely vstupní dveře a začaly počítat utržené peníze za vstupenky. Uklízela jsem zboží na prodej a po očku dívku sledovala. Asi si vůbec neuvědomovala, že už budeme zavírat. Když jsme měly uklizeno a spočítánu tržbu, dívka stále ještě neodcházela. Šla jsem tedy za ní a řekla jí, že už budeme zavírat. Očividně byla dost zklamaná a říkala, že si ještě vše neprohlédla. Obešla jsem s ní tedy ještě kus chrámu a podala stručný výklad. U dveří jsme se rozloučily a ona mi moc děkovala. Dokonce se mi i představovala, ale protože jsem spěchala, tak jsem jméno přeslechla.

záhadná cizinkaDruhý den jsem měla službu v kostele svatého Jakuba. Kolem poledne přišla dívka ze včerejška. Když mě uviděla, usmívala se a vítaly jsme se jako kamarádky. V kostele byla asi hodinu a opět si vše důkladně prohlédla.  Při odchodu se na mě usmála a zeptala se mě, jestli zítra nebudu v kostnici, že tam prý půjde a potom už odjíždí do Prahy. Bohužel jsem ji musela zklamat, protože tam nepracuji. Rozloučily jsme se a ona odešla.

Odpoledne jsem měla pauzu na oběd, tak jsem vyrazila do místní restaurace na pozdní oběd. A kdo si myslíte, že tam byl? Opět tato slečna! Již z dálky na mě mávala, tak jsem si s ní sedla a povídaly jsme si. Dozvěděla jsem se, že je z New Yorku, studuje práva a teď přes léto má v plánu projet 5 států z Evropy (včetně ČR). Česká republika se jí moc líbila a dokonce mi dala email a i teď si celkem dost často píšeme.


Martinka1p - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Záhadná cizinka:

Záhadná cizinka
Záhadná cizinka
Záhadná cizinka
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
hezké setkáníčko..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
také moc líbil. Jen jsem se děsila té kostnice v Sedlci. Byla jsem tam jednou a znovu bych tam už nešla.Smajlík
Smajlík
SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil

příjemná setkání - ta znalost angličtiny mi velmi chybí, učili jsme se ve škole stále ruštinu,tu ještě jakžtakž i po 50létech ovládám,němčinu rovněž, ale dle zákona schválnosti bydlím stále mezi angl.sousedy,což je někdy problém. Oni se španělsky učit nemusí,takže je mnohdy problém s domluvou a učit se najednou dvě řeči - to už nezvládám,moje mozkovna je již "antikvární" Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík mám ráda takováto setkání
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles