Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zimní radovánky

12. 12. 2010 | Vaše příběhy

Každoročně si sníh užívám. Jeden rok je méně sněhu nebo je jen takový poprašek anebo rozpatlaný sníh na silnicích, jindy zase naopak několik metrů krásného sypkého a ani ne moc mokrého sněhu. Nejlepší je, když je sníh jemně namrzlý.

To se potom dají dělat věci. Většinou jdu s taťkou nebo mamkou anebo s kamarádkami na kopec, a tam na tom umrzlém sněhu jezdíme na sáňkách, snowboardu  nebo na běžkách či lyžích. U nás máme plno různých prudkých kopců a nově udělanou sjezdovku, tak se těším, až ji letos vyzkoušíme. Někdy blbneme i s kamarádkami tak, že my, co nemáme snowboard, tak si ho uděláme z klasických sáněk, stoupneme si a jedeme. Je to strašná sranda a člověk se u toho zabaví. Nikam moc do hor nebo tak podobně nejezdíme. Nám to stačí zatím tady ve Mníšku u Liberce. Je tady také krásná příroda a v zimě to vypadá opravdu kouzelně.

Když chodíme do školy a je sníh, tak když končí vyučování a jdeme domů, tak potkáme partičky nějakých malých dětí, nebo větších kluků, kteří ještě nemají moc rozumu, udělají si kuličky a začínají je po nás házet. Je to docela sranda, ale jen do té doby, dokud to není zas až tak mokré a zledovatělé, potom to totiž celkem bolí.

Zato mokrý sníh je velice dobrý na stavění sněhuláka. Potom sněhulák hezky drží a hezky se tvaruje. Největšího sněhuláka jsme postavili s taťkou, když mi bylo okolo 7-10 let. To jsme bydleli ještě v Nové Vsi a sněhulák byl hezky vidět ze silnice. Byl opravdu veliký a taky největší, co jsme kdy postavili, nikdy jindy už se nám tolik nedařilo. Měl krásný plechový hrnec na hlavě a nos z mrkve, jak se patří. Prostě sněhulák se vším všudy.

Teď, kdy už jsme všichni starší, tak jezdíme s kamarádkami bruslit na stadion do Liberce. Jsou tam rozdělené plochy pro menší děti a pro větší. My už chodíme do toho velkého. V bruslení nejsem zas až tak dobrá, na ledě mi to opravdu moc nejde. Proto jezdím jen s kamarádkou, držíme se za ruku, celkem mi to pomáhá.  Takhle nějak podobně trávím každý rok zimní sněhové dny.


Barusska - čtenářka 

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky