Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Léto - čas jahodLéto - čas jahod Jak správně pečovat o orchideje?Jak správně pečovat o orchideje?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.05. 2024
Dnes má svátek Monika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Znovuobjevená léčivá moc rašeliny

10. 08. 2009 | Péče o tělo
Rašelina je léčebný prostředek prověřený staletími, který přes veškeré objevy a výzkumy dnešní doby stále nebyl překonán. Rašelinové koupele se používaly již ve starém Řecku. Ve střední Evropě se používají více než 200 let, zejména při léčbě chronických revmatických chorob, artrozy, svalové kontraktury, gynekologických onemocnění, hojení jizev, léčení atopických ekzémů, lupénky a akné.

Intenzivní studium biochemických vlastností rašeliny začalo ve druhé polovině předminulého století. Byla zahájena výroba rašelinových výtažků a extraktů, které se používaly jako přísady do koupelí. Postupně tak bylo prakticky ověřeno, že léčba pomocí produktů z balneologické rašeliny dosahuje impozantních výsledků. Současné rašelinové balneopřípravky se používají u celé řady onemocnění a sportovních zranění v mnoha oborech od dermatologie až po kosmetiku.

Rašelinová maskaCo je léčivá rašelina?

Rašelina je tvořena skupinou látek, která se vytvářela zvláštním anaerobním rozkladným procesem /humifikace/ převážně ze zbytků rašeliništních rostlin potopených následkem geologických a klimatických změn před 40 000 lety. Při výrobě produktů pro balneoterapii se využívá pouze rašelina ze schválených přírodních léčivých zdrojů, která se těží v přesné fázi huminifikace na rašeliništích v oblastech přírodních léčivých pramenů, ať teplých nebo chladných. Soli obsažené v minerálních pramenech, které rašeliniště napájí prostupují rašelinovým substrátem, obohacují je o kyselinu huminovou, křemičitou, tříslovou, jantarovou, mravenčí atd. Všechny tyto látky mají pozitivní vliv na náš organismus.

Působení rašeliny- termofyzikální

Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo získané Rašelina v miscejejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 x delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu. Této vlastnosti se využívá při léčbě suchým teplem pomocí rašelinového termoforu.

Působení rašeliny- biochemické

Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu, které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidu. Zejména lipidy a humnové kyseliny v doprovodu pryskyřic a přírodních minerálů dodávají rašelině chemické vlastnosti, které mají na lidský organismus prokazatelně léčebný dopad. Nezávislé práce ve světě potvrdily, že tyto přírodní organické látky jsou pohlcovány tělem 16x efektivněji než látky syntetické. Mají také výrazné detoxikační vlastnosti.


Zdroj: Balneo Trade

Sixtie
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Rašelina léčí, již jsem v lázních byla. Ale maska na obrázku vypadá jak čokoláda.
Obrázek uživatelky
profil
taky bych si hned dala takovou masku.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
to je uplná básen
Obrázek uživatelky
profil
Jo jo !!?taky sem byla ve Frantových a bylo to prima!!Jela bych hned znova!!!Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
jsem byla ve Frantových, je to jedna z procedur
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles