Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 19.02. 2018
Dnes má svátek Patrik
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

6 důvodů, proč s dětmi vyrazit na hřiště

12. 05. 2015 | Zajímavosti
Příroda se probouzí, a když je slunečno, láká k aktivnějšímu trávení volného času. S jarem ožívají i dětská hřiště, kde se děti mohou do sytosti vyřádit a dospělí si odpočinout na čerstvém vzduchu.

Pobyt na hřišti je na jedné straně zábava a na druhé představuje důležitý prvek rozvoje malého jedince. Hřiště je místem, kde se děti baví a zároveň se setkávají s modely fungování světa, poznávají chování a reakce druhých a učí se pracovat s vlastní intuicí.
 
KOLEKTIV: Dětská hřiště jsou prostorem pro  hraní a zároveň důležitým místem pro setkávání dětí i jejich rodičů. Mnoho dětí se se svými vrstevníky poprvé seznamuje právě na hřišti. Na písku a mezi prolézačkami tak probíhá sociální interakce a vznikají první přátelství i spory, do kterých by dospělí měli zasahovat co nejméně.   

INDIVIDUALITA:
Pískoviště je neodmyslitelnou součástí každého správného hřiště. Dítě na něm může nerušeně stavět bábovky, hloubit tunel nebo převážet písek tam a zpět. Individuální hry jsou typické spíše pro mladší děti. Na pískoviště proto zamiřte, pokud je vašemu potomkovi okolo 2 let.

dětské hřištěSPORT: Dovádění na hřištích pro děti představuje přirozenou pohybovou aktivitu, do které je nikdo nemusí nutit. Vždyť lezení po prolézačce je přece zábava! Pozor na dodržování pitného režimu a na výběr vhodného oblečení, které potomka udrží v suchu a teple a zabrání tak prochladnutí.

LOGIKA: Děti si na hřišti mohou hrát a zároveň nevědomky rozvíjet své logické uvažování, prostorovou orientaci a motoriku. Některé herní prvky mají totiž didaktickou funkci.

POZNÁVÁNÍ: Díky pobytu venku se děti učí rozumět přírodě, mohou sledovat počasí a jeho změny. Pochopí tak například, že se střídají roční období a že zatažená obloha signalizuje blížící se déšť. Seznamují se zároveň s materiály a jejich vlastnostmi. Často je, bohužel, také ochutnávají, což ale není nic neobvyklého. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby herní prvky byly vyrobeny z netoxických a prověřených materiálů.

Pro dětské prolézačky se hodí různé materiály. Pokud jde o dřevo, tak by mělo být pevné a nemělo by „pracovat“, nemělo by být kotveno přímo do země a mělo by být chráněno impregnací, nátěry a kloboučky, aby mělo co nejvyšší životnost.

ROZMANITOST:
Ideální dětské hřiště tvoří variabilní herní prvky pro různé věkové kategorie. Menší děti potěší klasické pískoviště, houpadla, skluzavky či houpačky, školáci ocení spíše atrakce, jako jsou složitější prolézačky, šplhací prvky a nejrůznější interaktivní hry. Nezbytností na hřišti je také kolotoč a domeček, který děti rády využívají pro chvíle soukromí. Během chvíle si tak mohou děti vyzkoušet více aktivit a nenudí se.

Zdroj, foto: Lidl

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !