Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cestování s dětmi

3. 08. 2010 | Praktické rady

Dovézt bezpečně celou rodinu do vaší prázdninové destinace má nejvyšší prioritu. Ujištění, že všichni cestující mají stále zapnuté bezpečnostní pásy, a zkontrolování, že děti jsou bezpečně připoutány ve vhodných dětských autosedačkách, zajistí, že začátek vaší dovolené proběhne v klidu a bez problémů.


Bezpečí a pohodlí během často dlouhých letních cest je nade vše. Stálé používání správně padnoucího zádržného systému vhodného pro velikost vašeho dítěte je povinné a významně snižuje riziko jeho zranění při nehodě. Evropská směrnice proto nařizuje, že děti menší než 1,50 metru musejí být přepravovány ve schválených, věku přiměřených dětských sedačkách:


cestovaniDěti vážící méně než 13 kg – autosedačky pro batolata
Děti vážící mezi 9 a 18 kg – dětské autosedačky
Děti vážící od 15 kg – podsedáky/sedáky


Snažte se, aby vaše dítě pochopilo důležitosti bezpečného připoutání při každé jízdě. Co možná nejpozději byste měli svoje děti naučit, jak uvolnit bezpečnostní pásy, neboť si nikdy nemůže být jistí, že se neodpoutají v průběhu jízdy


Udržujte je v bezpečí


Před odjezdem dvakrát zkontrolujte dětskou bezpečnostní sedačku či sedák, abyste se ujistili, že jsou správně instalovány. Jestliže byly zakoupeny před delší dobou, ověřte si, že jsou stále vhodné pro váhu a výšku vašeho dítěte. 


Plánujte časté zastávky 


Když plánujete delší cesty s dětmi, zvolte si raději ty části dne, kdy je chladněji, a během hodin, kdy je velké horko, zařaďte dlouhou pauzu. Dělejte zastávky každé dvě hodiny, aby se všichni cestující mohli několik minut volně pohybovat. 


Nepodceňujte horko


Pokud ještě nemáte na okýnkách svého vozidla sluneční clony, je léto nejvhodnější dobou pro jejich nákup. Jestliže mají vaši děti strávit ve vozidle příjemný čas, musí se cítit pohodlně. A také je určitě chcete chránit před sluncem.


Kontrolujte, zda v průběhu cesty každý dostatečně pije. Nikdy nenechávejte svoje dítě samotné ve vozidle, dokonce ani na pár minut. Během typického letního dne mohou teploty uvnitř zaparkovaného vozidla vystoupat o 30 až 40 stupňů výš, než jsou venkovní teploty – čímž je snadno dosaženo 60 nebo více stupňů. Nezapomeňte při parkování v horkých dnech zakrýt dětskou sedačku, zabráníte tím spálení dítěte o horké kovové součástky po návratu.


Nezapomínejte na to, že by děti měly mít na dlouhé cesty vhodné oblečení, které je pohodlné a podporuje proudění vzduchu


Nenechte děti nudit


cestovaniZabavit děti při dlouhých cestách je sice náročné, ale o to příjemnější pro každého ve vozidle. Nabídněte dětem hračky, s nimiž si mohou hrát během jízdy, ale vybírejte jen ty měkké – těžké nebo ostré předměty nepatří při jízdě do vnitřku auta. Speciální dětská CD a DVD a dětské knihy pomáhají zmenšovat nudu při dlouhých cestách.


Vždy se soustřeďte na vozovku


Ať děti dělají na zadním sedadle cokoli, první prioritou pro řidiče je být vždy plně koncentrován na vozovku. Řidič by nikdy neměl odvrátit oči z vozovky. Otáčení se nebo pozorování dětí ve zpětném zrcátku odvádí pozornost od silničního provozu a zvyšuje riziko nehody.  Při rychlosti 100 km/h vozidlo ujede asi 30 m za sekundu. Otočení se na děti vás může stát tři sekundy, během nichž ujedete téměř 100 metrů naslepo. 


Ne všechny zastávky mohou být plánované. Jestliže dítě potřebuje speciální pozornost, je nejlepší přidat další zastávku namísto riskování bezpečnosti celé rodiny tím, že se při řízení pokoušíte dohlížet na dítě na zadním sedadle.


Udržujte děti v bezpečí – i mimo vozidlo


Porucha bývá stresujícím a zneklidňujícím zážitkem a může se stát komukoli z nás. Výzkum  odhalil, že až 85 procent evropských motoristů má při defektu pneumatiky větší starosti, pokud je ve vozidle malé dítě. 

Pierre Poncelet, ředitel testovacího oddělení, který každý den sleduje přes 40 000 kilometrů bezpečného řízení denně, říká: „Uváznout u strany dálnice, obzvláště s malými dětmi ve vozidle, může být děsivým zážitkem. Motoristé by nikdy neměli nechávat cestující ve vozidle, zatímco hledají pomoc.”


Pierre Poncelet doporučuje v případě poruchy:


Najeďte na zpevněnou krajnici a zastavte co nejvíce vpravo. Použije výstražná světla.
Opusťte vozidlo pravými dveřmi a dohlédněte na to, aby ostatní cestující učinili to samé.
Všichni cestující by měli nosit bezpečnostní vesty. 
Zajistěte, aby se cestující drželi co nejdále od projíždějících vozidel. Stále mějte děti pod kontrolou! Pokud je to možné, čekejte až za svodidly.


Zdroj: goodyear.com


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
trochu viacej pozornosti a je to
Obrázek uživatelky
profil
hodne s detmi........jak v noci tak ve dne, umeli jsme je vzdy zabavit i zastavit se u nejake relaxace /koupani, prohlidky nejake zajimavosti, prochazka s hrami a pod./
Obrázek uživatelky
profil
Cestování s dětmi není nikdy klidné a člověk musí furt dávat pozor aby se něco nestalo.Klidný jsou akorát chlapi ty nic neřešej.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky