Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 17.10. 2019
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Chystáte se, že do toho praštíte? Nejdřív mějte jasno o financích

5. 07. 2019 | Svatba
„Před svatbou měj oči otevřené, po svatbě je napůl přivři,“ řekl kdysi slavný americký myslitel a politik Benjamin Franklin. Nejspíš tím měl na mysli dávat pozor na partnerovy vlastnosti. První část citátu ale platí i o svatbě samotné. Například po finanční stránce znamená řadu změn, nad kterými je potřeba přemýšlet dávno předtím, než do toho praštíte. Co byste si měli před svatbou z hlediska peněz ohlídat?

1. Jak to bude se společným majetkem?


Asi nejdůležitější změnou, která vás po svatbě čeká, je společné jmění manželů. Všechen majetek, který od té chvíle získáte, pak bude patřit oběma manželům rovnocenně. Toto pravidlo se vztahuje i na dluhy. Když jeden z manželů dluží peníze, po právní stránce patří oběma, a tudíž jsou za ně oba odpovědní. Pokud tedy váš partner nebude své závazky splácet, nevyhnete se případné exekuci ani vy.

svatba2. Co se stane s úsporami?


Našetřili jste za svobodna pěknou sumičku na horší časy a nevíte, co se s nimi stane, až se vezmete? Všechny finanční prostředky naspořené před svatbou zůstávají vám – ty, které jste schovali do matrace, i ty, které jste uložili na spořicí účty. Všechny peníze uložené před svatbou na stavebko patří i po ní jenom vám. Pokud stavební spoření pokračuje i po svatbě, bude rozdíl v tom, že finanční prostředky, které na stavebko pošlete, už budou pocházet ze společného jmění obou manželů.

3. Kdo bude u vás doma „držet kasu“?


Pokud jde o rozpočet, který budete s vaší polovičkou mít, zbystřete. Je dokázáno, že partnerské neshody kvůli penězům se řadí mezi jedny z nejčastějších příčin rozvodů. Předem si proto ujasněte, kdo bude u vás doma hlavním pokladníkem. Co nejdříve si rozmyslete, zda budete mít oba svůj bankovní účet, nebo jestli budete peníze vkládat na jeden. První možnost dává oběma partnerům větší volnost, druhá zase umožňuje nad vašimi finančními prostředky lepší kontrolu.

4. Rozvod


Samozřejmě věříme, že se rozluce vyhnete obloukem. Faktem ale zůstává, že v Česku končí rozvodem skoro každé druhé manželství. Proto se vám vyplatí pojistit se pro takový případ předmanželskou smlouvou. Podle ní se určuje, jak si majetek v tomto případě rozdělíte. Že si plně důvěřujete a nic podobného nepotřebujete? Nebojte se toho, v poslední době se předmanželská smlouva stává běžnou předsvatební formalitou a ne projevem vzájemné nedůvěry.


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
dobře vědět
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles