Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Debordelizace - Ukliďte si v životě i v bytě během 1 týdne

10. 07. 2011 | Knižní tipy

Název knihy: Debordelizace
Podtitul: Ukliďte si v životě i v bytě během 1 týdne
Autor: Erin Rooney Doland
Nakladatelství: Computer Press
Datum vydání: 16. 3. 2011
Brožovaná vazba
Počet stran: 160 str.
Formát: 167 x 225 mm
Cena: 169 Kč


Chodíte do práce neustále pozdě, protože nedokážete včas opustit domov? Máte doma takový nepořádek, že nemůžete pozvat přátele na večeři? Pouhá novoroční předsevzetí, že to změníte, k ničemu nevedou. Erin Rooney Doland vám však nabízí postup, jak v jednom jediném týdnu zdokonalit své činnosti a konečně si užívat nevšední život, který si zasloužíte.


knihaErin vás doslova vezme za ruku a provede postupy, které vám usnadní celý proces úklidu. Řiďte se jejími radami – budou pro vás velmi přínosné.“ David Allen


Debordelizace je skutečným návodem, jak se den za dnem zbavovat nepořádku, být výkonnější a produktivnější a vytvořit harmonii mezi prací a osobním volnem. Přináší užitečné a inovativní nápady, jež vám pomohou vypořádat se s fyzickým i mentálním haraburdím v různých oblastech vašeho každodenního života. Pomůže vám:


- zbavit se haraburdí,
- efektivně uspořádat šatník, kuchyň či koupelnu,
- zdokonalit komunikaci v zaměstnání,
- vybudovat účelný a vašim potřebám uzpůsobený archivační systém,
- vyvarovat se otálení, jež vás zdržuje,
- maximálně využívat osobní volno.


O autorovi:


ERIN ROONEY DOLAND
je specialistkou a šéfredaktorkou oblíbeného portálu www.unclutterer.com, o kterém se psalo v The Washington Post, The New York Times, Slate, v House Beautiful a na serveru www.lifehacker.com. Zmiňují se o něm i BBC a HGTV. Každý týden píše dva sloupky do online verze časopisu Real Simple a kromě jiného psala i pro Ready Made, Woman´s Day a www.cnn.com. Žije s manželem ve Washingtonu, D. C.


Ukázka z knihy:


Úterý
Dle britských výzkumníků (index 6) lidé pociťují stres nejvíce v úterý
v 11.45 hod. Je to přesně ta doba, kdy zjistíte, co vše musíte během týdne udělat, a uvědomíte si, že byste sebou měli pořádně hodit. Úterý udává rytmus pracovnímu týdnu, je to den, kdy si vyhrnete rukávy a pustíte se do práce. Dnes spolu uklidíme koupelnu, v kanceláři se vrhneme na papíry a šanony a naučíme se provádět domácí práce efektivněji – tyto tři oblasti vyžadují zvýšenou pozornost, a pokud se budete řídit následujícími návrhy, velmi si ulehčíte život.


Úterý ráno: Koupelna
O koupelně většinou přemýšlíte pouze ve chvílích, kdy se v ní nacházíte, anebo když v ní něco přestane fungovat; slouží k určitému účelu, vše je v ní přesně dané a používá se pouze v případě potřeby. Výsledkem je, že do koupelny nosíte věci, které ji nikdy neopustí (šampon, čisticí voda, kartáčky, ozdobná mýdla, tišící prostředky, léky na kašel) a vůbec mě nepřekvapí, pokud bude plná zbytečností – vítejte v klubu! Koupelny jsou nedílnou součástí ranní rutiny, a pokud v nich není k pohnutí, lehce ovlivní váš náhled na celý den. V uklizené koupelně, kde má vše své místo, se nebudete shánět po hřebínku, neocitnete se ve sprše bez mýdla anebo naopak s takovým množstvím mýdla, které nejste schopni vypotřebovat.


Definujte účel koupelny
Byť vám to bude připadat směšné, požádám vás o sestavení seznamu všech
účelů, ke kterým koupelnu používáte; možná vám napoví následující možnosti: sprchování, odpočinek ve vaně, malování se, vykonání potřeby, čištění zubů, holení, lakování nehtů, stříhání nehtů, sběr špinavého prádla
(nachází se zde koš na špinavé prádlo?), kontrola hmotnosti, skladování léků, ručníků, ukládání čisticích prostředků či sbírání informací (je zde rádio
či televize?) – vždy jsem překvapena, ke kolika různým účelům se tak malá
koupelna používá. Pokud víte, k čemu všemu koupelnu využíváte, snadněji
ji uklidíte.


Uspořádání koupelny podle zón
Vyneste z koupelny všechny věci (mýdlo, šampon, kulmu, holicí strojky, ručníky a tak dále) a ihned je ukládejte na různé hromádky podle účelů na vašem seznamu. Dávejte k sobě vše, co používáte současně, například všechny věci na holení budou na jedné hromádce, medikamenty na další.
Jednotlivé hromádky důkladně prohlédněte, vše, co máte dvakrát, co je prošlé a co nepoužíváte, vložte do koše na prádlo; dále z hromádek vyhoďte veškeré harampádí a ponechte si pouze věci, které potřebujete a budete používat.


Tuto knihu Debordelizace koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Computer press.

Vendi V.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky