Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Drsná realita zdravotnictví

4. 08. 2014 | Vaše příběhy

Nechci dopodrobna rozebírat můj zdravotní stav, ale aspoň v kostce. Jsem více než dva měsíce po císařském řezu a kojím naše miminko. Už v minulosti jsem měla zánět pravé ledviny a i zánět močových cest. V sobotu ráno jsem cítila silnou bolest zad, myslela jsem si, že mi pouze „zatuhlá“, jak nosím malého a chodím na dlouhé procházky s kočárkem. Pokusila jsem si pomoci sama a uvolnit se dechovými cviky a lehkým protažením při józe. Šlo to velmi těžko.

Těšila jsem se, že si o víkendu odpočinu u mých rodičů. Chviličku potom jsem se nestačila divit. Bolest postupně postupovala celým tělem, bylo mi hůř a hůř. Nakonec mě bolela i kůže.  Odpoledne jsem se vydala poprvé na pohotovost. Doktor byl milý, vstřícný, ale vyšetření bylo pouze pohmatem - žádné jiné vyšetření jsem neabsolvovala. Dostala jsem obstřiky, injekci hořčíku a radu, ať si vezmu šest Paralenů denně od bolesti. O malého se od toho dne starají buďto jeho babička s dědečkem nebo tatínek. Já si s ním pouze hraji a mazlím v posteli. Nemůžu jej ani zvednout kvůli bolesti.

zdravotnictvíDruhý den i po všech Paralenech byl můj zdravotní stav ještě horší. Objevily se i vysoké horečky. Zamířila jsem znovu na pohotovost. Ujala se mě mladá paní doktorka neurologie. Zdůrazňuji, že mě nebolela hlava, nebyla jsem světloplachá a ani mi nevadily žádné zvuky. Paní doktorka po normální prohlídce a nabrání krve (na výsledky odběrů se musí počkat až dvě hodiny) mi okamžitě chtěla udělat lumbální punkci. Zde nastal velký problém. Musela jsem ji rázně odmítnout. Byl na mě kladený velký nátlak, dokonce i na můj doprovod, ať mě přemluví k zákroku. Nedokázala jsem pochopit, proč mně někdo chce dělat tak riskantní vyšetření, při kterém lze i ochrnout nebo zanést do míchy a k mozku zánět, dříve než bychom měli výsledky z krve a vyloučil se eventuálně zánět někde jinde v těle. V šestnácti letech jsem lumbálku absolvovala. Hlavně na to, co následovalo potom, nerada vzpomínám.

Po sérii vyšetření jsem dostala kapačku od bolesti. Vyčkávala jsem na výsledky. Ta bolest byla šílená v celém těle, ale po kapačce se mi hodně ulevilo. Úžasné, ale pořád jsem cítila silnou bolest v pravém boku. Doktorka dávala jasně najevo svůj nesouhlas. Dokonce jsem zaslechla, jak si na mě stěžuje personálu. Nějaký zdravotní bratr se mě zastal. Její sestřička se po celou dobu ke mně chovala arogantně.

Ve výsledcích se objevil zánět. Doktorka mi řekla, že ani v ostatních vyšetřeních nenašla jeho ložisko. Chtěla mi napsat širokospektrální antibiotika a pustit mě domů. Řekla jsem jí, že mě pořád bolí oblast zad a boku a poprosila ji, jestli mi může udělat ještě rozbor moči. V moči se zánět potvrdil a mě čekal ještě ultrazvuk, kde vyloučili větší poškození. 

Doktorka najednou obrátila a začala se chovat mile a ochotně. Po pěti hodinách jsem odcházela domů. Urolog mě neviděl. Závěr - zánět močových cest. Antibiotika na pět dní.

O všem jsem informovala moji dobrou kamarádku z Prahy, která patří k největším kapacitám v oboru dětské medicíny. Třetí den po zahájení užívání antibiotik jsem měla zvýšenou teplotu. Pravý bok a záda mě bolely pořád stejně. Střídala jsem Paralen a Ibalgin. Na její impulz jsem opět zavítala do nemocnice. Tato návštěva byla úžasná. Přístup mnohem příjemnější. Při ultrazvuku panem docentem se zjistilo, že je zasažená pravá ledvina a zánět je v ní. Bylo svolané i konsilium. Závěr - zánět pravé ledviny. Antibiotika na čtrnáct dní. 

Myslím si, že vám nemusím popisovat moje zoufalství. Kam chodit k lékaři, kterému můžu naplno věřit? Máme snášet arogantní a nelidské chování ze strany doktorů a personálu? Musíme si vážně hlídat každý jejich krok a „chránit“ si sami své zdraví? Je chyba v přístupu státu nebo v hodnotách absolventů lékařských fakult?

Jak tuhle situaci řešit? Jsem jediná nespokojená s přístupem v českém zdravotnictví? 

Dokážeme to změnit? Vymyslíme jak?

Keysiana - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Já jsem takhle běhal po doktorech rok a půl než mi zjistily že mám ucpané tři cévy na srdci a skončil sem v |praze,opravdu spoleh na naše lékaře
Obrázek uživatelky
profil
Souhlasím s autorkou- je to zoufalství. Marně hledám lékaře, kterému můžu věřit.
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
No jo, jenže ve 36 letech opravdu jsi starší matka, i když se Ti to nelíbí - znám to, i já jsem rodila 3. dítě ve 36 letech, ranní křeče opravdu mohou být díky křečovým žilám a s hořčíkem v těhotenství opravdu opatrně, abys pak porodila. Ne vždy je vše špatně, co se nám nelíbí.
Obrázek uživatelky
profil
Já jsem zrovna těhotná, a způsob jednání na gynekologii mi občas připomíná....praktiky nevím koho......kecy jako že jsem starší matka (je mi 36 a mám už 8 leté dítě) nebo když jsem měla ranní křeče v nohách, tak že to jsou křečové žíly, místo aby řešil hořčík, takže jsem ho řešila sama, bolest břicha napravo - řekl mi, že to je slepåk.....nebo když jsem se zeptala v 6 měs. při ultrazvuku, kolik zrovna měří mimi, tak mi doktor řekl, jestli je to tak důležitý a že to nejde, když se mimino furt hýbe :(( SmajlíkSmajlík Souhlasím s nåzorem, že doktoři by měli povinně dělat psychotesty.....a to opakovaně.....
Obrázek uživatelky
profil
Vše je o lidech na které narazíte. Nejen ve zdravotnictví. Jak píšete v článku: chyba je v pacientech, že si málo stěžují na personál z obavy, že by příště mohli mít nepříjemnosti a též si lidé myslí, že se stejně nic nezmění,protože lékaři se kryjí, z důvodu nedostatku odborníků je nevyhodí, pokud nezpůsobí smrt nebo nejsou pod vlivem.
Další chyba je, že se nedělají u přijímacích zkoušek, průběžně během studia a při nástupu do zaměstnání psychotesty. Pedagogům a budoucímu zaměstnavateli je srdečně jedno, jaký je budoucí adept člověk a osobnost, nemálo lékařů se na práci nehodí z osobních důvodů, přitom nevhodná osobnost na lékaře či sestru je větší zlo, než na kancelářskou sílu, kde se naopak osobnostní testy dělají zcela běžně.
Jinak reference na lékaře lze najít na znamylekar.cz a každou dobrou či špatnou zkušenost s lékařem či sestrou tam doporučuji napsat.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles