Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2018
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Festival Porta 2010 – trampská, country a folk hudba

23. 06. 2010 | Kultura

44. ročník největšího soutěžního festivalu v oblasti trampské, folk a country hudby se bude konat 25. – 27. června 2010 v romantickém prostředí Lesního divadla Řevnice u Prahy.

 

Uskuteční se zde České národní finále festivalu PORTA, kde se mezi sebou utkají vítězové oblastních kol: Pětník z Prahy, Frýda & company z Plzně, Štastní a veselí z Prahy, Hana Vosátková z Liberce, Bob a Bobci z Hrobu,  Netřísk z Chodova, Kekit a Sqadra ze Strakonic, Klára Šimková a Markéta Hávová z Batelova, Špunt z Přerova, D.N.A. z Brna, Alibaba z Horky nad Moravou, Dobrá poloha z Ostravy, Aku z Adamova

 

Patronem letošní řevnické Porty se stal Jaroslav Samson Lenk, což mu umožňuje kromě hudební záštity také možnost doporučit a nanominovat  k vystoupení některého z nadějných písničkářů, kteří se nedostali přes síto celostátních kol do Českého národního finále.

 

Vítěz Českého národního finále získá tradiční keramickou Portu a k ní několik kvalitních cen, jako je kytara, nahrávka ve studiu, videoklip z vystoupení v Řevnicích. Tři vítězové budou nominováni na Mezinárodní Portu v Ústí nad Labem a doporučeni k účinkování na dalších festivalech jako např. Folkový kvítek, Trampský širák, Jihočeské zpívání.

 

Český rozhlas Praha letos opět nahraje soutěž i vystoupení hostů. Dvoranu slávy bude nově vysílat v neděli živě. Na Country Radiu se mohou posluchači těšit na živé pořady Porta na Country Radiu.

 

Porta již dlouho s citem překračuje žánrové hranice folku, country nebo trampských písniček a tak se zde setkáte i s osobnostmi jako Jaroslav Svěcený, Štěpán Rak či Mirek Kovářík.

 

Z programu:

V pátek 25.6. uslyšíte mimo jiné Vlak na Dobříš, Tempo di vlak, Wabiho Daňka a Štěpána Raka

 

V sobotu 26.6. nevynechte vystoupení Marien a vítěze Folkového kvítku. Dále si počkejte na Spirituál Kvintet, vítěze Porty 2009 – Zdeňka Hamříka, K.T.O., Jaroslava Svěceného, Mirka Kováříka, Ivo Jahelku, COP, Epy de Mye a Kvokál.

 

V neděli 27.6. se na Portě objeví Tomáš Linka, taneční skupina Caramella, Rangers Band, vítěz Porty 2008 Xindl X, Madalen, Karel Plíhal, Robert Křesťan a Hradišťan se souborem Notičky z Řevnic. 

 

Vyvrcholením letošního ročníku Porty bude kromě vyhlášení vítězů i nedělní speciální koncert Hodina Hvězd, kde zahrají a zazpívají Wabi Daněk, Stráník a spol. Tony Linhart, Jaroslav Samson Lenk či Helena Maršálková. Kdo hledá romantiku, skvělou hudbu, dobré jídlo a milá překvapení - najde vše na Portě v Lesním divadle v Řevnicích.

 

Kromě samotného koncertování se Porta zapojila do akce „Zasaď strom, ať máš kyslík na zpívání“, ve které pomáhá s výsadbou lesa v Řevnicích.

 

Město Řevnice najdete u toku Berounky při svazích brdských Hřebenů, 9 km jihozápadně od hranic Prahy. Jde o oblíbené letovisko, ale i vyhledávané bydliště lidí se zájmem o přírodu a romantickou krajinu.

 

Zdroj: Porta

 

Petra Nachtmanová

Chytrážena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !