Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Léčba dětské obezity

6. 12. 2010 | Diety
Léčba dětské obezity by měla začít v ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost, který nejlépe zná zázemí pacienta a může mu tak nejlépe poradit s možnostmi řešení. S významnou obezitou je vhodné obrátit se případně přímo na spádovou endokrinologickou ambulanci anebo na specializované dětské obezitologické ambulance, které však doposud nejsou ve všech regionech České republiky. Tato ambulantní pracoviště zajišťují diagnostiku a cílenou terapeutickou rozvahou.

Dětská obezitologie jen v ojedinělých případech využívá medikamentózní a chirurgická řešení. Zásadně odmítá redukční diety, které poškozují organismus lecba-detske-obezityve vývoji. Přesto může být dětská obezitologie velmi efektivní, protože stravovací návyky, metabolické pochody a pohybové vzorce, které vedou k rozvoji obezity, nejsou u dětí fixované a lze je při patřičné důslednosti zvrátit žádoucím směrem.

Dětská obezitologická léčba se soustřeďuje na změnu životního stylu celé rodiny. Cílem léčby není jen prostá redukce hmotnosti, ale záměna sebevnímání a hodnotového systému rodiny. Vedle režimových, dietologických a pohybových opatření se využívá dynamického růstového potenciálu dítěte, kdy narovnání energetického příjmu a výdeje vede ke stagnaci hmotnostních přírůstků.

Zdroj: Žij zdravě

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
deti z toho vyrastú...ak sa obmedzia sladkosti
Obrázek uživatelky
profil
by nemusela existovat - všechno je to o rodičích Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles