Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.03. 2018
Dnes má svátek Ivona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Navštivte Brno a okolí

7. 07. 2011 | Česká republika
Brno je po Praze největším městem v České republice, je zapsané díky vile Tugendhat ve světovém dědictví UNESCO. Pokud pojedete do Brna autobusem nebo vlakem, dostanete se do samého centra města. Máte-li cca hodinu času, udělejte si okruh centrem Brna v délce asi tří kilometrů, kdy projdete Starou radnicí na Zelný trh, dáte se na Petrov, Kapucínské náměstí, Římské náměstí, Minoritský klášter, náměstí Svobody, Jakubské náměstí, Moravské náměstí a putování ukončíte na Nové radnici.

V případě, že budete ochotni ujít okolo pěti kilometrů a budete mít alespoň dvě hodiny času, vydejte se na velký okruh ze Staré radnice přes Novou radnici dále na Šilingrovo náměstí, Petrov a Denisovy Sady, Hradební okruh, Minoritský klášter, Malinovského náměstí, Janáčkovo divadlo, Moravské náměstí s odbočením k vile Tugendhat, dále na Komenského náměstí a Špilberk s možností navštívit Staré Brno.

Obě trasy nejsou nikterak náročné, samozřejmě doporučuji druhou trasu s vilou Tugendhat a Špilberkem, které jsou kromě Petrova symbolem města. O vile Tugendhat toho bylo hodně napsáno, nedávno vyšla i zajímavá kniha pojednávající o historii této vily a stala se bestsellerem. Špilberk je známý i svým bývalým vězením, ale hlavně je odtud překrásný výhled na celé Brno.
Centrálním náměstím v Brně je náměstí Svobody, které v poslední době prošlo celkovou rekonstrukcí, je zde nově orloj, jezdí zde tramvaje a kašnu zdobí úryvky z díla Jana Skácela.

Z hlediska architektury za prohlídku stojí Dům pánů z Lipé a Kleinův palác, bohužel se zde ale nacházejí i stavby, které náměstí hyzdí. Podobně je na tom ale i například Jihlava, kde se za komunismu uprostřed náměstí postavil nevkusný Prior. Samozřejmě nechybí ani nadnárodní společnosti s rychlým občerstvením, což je bohužel důsledek světové globalizace. V Brně ale najdete i vegetariánskou restauraci a řadu kavárniček, kde můžete vychutnávat atmosféru města, kde sice nejezdí metro, ale šalinou se dostanete prakticky všude a velice rychle.
Nemohu opomenout proslulé brněnské Výstaviště, kde se po celý rok konají nejrůznější veletrhy a výstavy. Díky nim je v Brně nepřeberné množství ubytovacích zařízení, takže když se rozhodnete přespat, budete mít na výběr od nejlevnějších hostelů až po nejluxusnější hotely.

V Brně je pouze vila Tugendhat na seznamu světového dědictví, proto se ještě krátce vrátím k této vile, byť mnozí ji asi znají z fotek či osobní návštěvy, její historie je vskutku zajímavá a připomíná historii vlastně nás všech za posledních 80 let. Rodinná vila manželů Tugendhatových je stěžejním dílem světové funkcionalistické architektury. Byla postavena mezi lety 1929 a 1930 ve svahu pod Černopolní ulicí. Jedná se o dílo německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe, které je jednak jediným dílem tohoto tvůrce z předválečného období, jednak se dochovalo téměř v původním stavu.

Vila vyniká originálním prostorovým řešením, unikátním technologickým zařízením s elegantním interiérem a detailně propracovaným nábytkem. Roku 2001 byla zapsána na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nyní prochází vila rozsáhlou rekonstrukcí a je bohužel veřejnosti nepřístupná. Přesto je možné dojít do ulice, kde jsou popisky a informační cedule ohledně této vily a částečně ji můžete vidět alespoň zvenku. Až se v budoucnu otevře pro veřejnost, počítejte s objednáním dopředu, neboť prohlídky budou probíhat v malém počtu lidí a zájemců bude hodně.

Autor:pppeettrr
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Do Brna jezdím,několik památek znám..ten okruh si někdy zkusím...Děkuji za tip
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles