Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nejčastější diety - Ovocná dieta

12. 08. 2011 | Diety

Ovocná dieta je krátkodobý dietní program, velmi podobný dietě ananasové, jen s tím rozdílem, že v ovocné lze kombinovat více druhů plodů nebo se naopak zaměřit na libovolný z nich, který nám nejvíce chutná. Dietních postupů a příkladů jídelníčků existuje nepřeberné množství a není na škodu se pustit i do drobného experimentování.


Ze zdravotního hlediska je vhodná pouze na několik málo dní, maximálně týden. Shodit lze individuálně podle délky ovocné diety od 2 do 5 kg. Dieta je určena zejména těm, kteří potřebují rychle redukovat svou váhu o několik kilogramů. Naopak zcela nemyslitelná je u lidí, kteří trpí trávicími problémy či onemocněními žaludku, slinivky břišní, žlučníku či dalších orgánů trávicí soustavy.


PRINCIP DIETY


ovoceDle typu ovocné diety je buď přesně stanoveno množství ovoce, které lze za den zkonzumovat, či naopak jsou jednotlivé porce zcela ponechány na potřebách konzumenta. Nicméně v obou případech dochází k radikálnímu snížení kalorií z potravin, což má za následek úbytek hmotnosti, často však bohužel spíše na úkor svaloviny než tukových zásob.


POVOLENÉ POTRAVINY


Povoleno je, dle konkrétní diety, pouze ovoce, a to buď kombinace vybraných druhů, u jednodruhových ovocných diet jen jeden konkrétní druh (např. dieta ananasová, banánová, grapefruitová atd.). Některé ovocné diety povolují nízkotučné mléčné výrobky (tvaroh, jogurt).


ZAKÁZANÉ POTRAVINY


Zakázány jsou všechny potraviny kromě ovoce (případně mléčných výrobků).


POZITIVAovoce


Díky výraznému snížení kalorického příjmu váha logicky rychle klesá. Ovocná dieta zajišťuje velký přísun vitaminů a tekutin v podobě šťáv. Dieta je často bez pocitu hladu – u některých diet není omezeno množství snědeného ovoce.


NEGATIVA/RIZIKA:


Složení živin je naprosto nevyhovující. Tělo dostává příliš sacharidů z ovoce, naopak žádné tuky a bílkoviny. Můžeme se setkat i s úpornými pocity hladu. U citlivějších jedinců také hrozí poškození trávicího traktu (žaludku, žlučníku, slinivky). Člověk je nastaven na variabilitu ve stravování, nikoli na
jednotvárnou a neměnnou chuť po dlouhou dobu.


To s sebou nese negativní psychologické efekty v podobě odporu k některým potravinám (v tomto případě ovoci) a dietám vůbec. Dieta je chudá na bílkoviny a naopak cukrů je příliš mnoho. Tělo spotřebovává jen přijatou energii v podobě sacharidů a tukové polštářky zůstávají na svém místě.


Zpět na kompletní seznam diet:

Nejznámější a nejpopulárnější diety


Zdroj: ŽijZdravě.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
pokud jíme ovoce s myšlenkou že zároven držíme dietu, potom ovoce se může dietním opravdu stát.
Když ale ovoce s chutí a radostí pojídáme jako plnohodnotné jídlo i s tím vědomím, že dodáváme kromě vitamínů, minerálů a dalších nezbytných látek do svých tělíček i tekutiny v přirozeném stavu- pak není třeba obav zařazovat ovocné dny do jídelníčku co nejčastěji.
samozřejmě málokdo vydrží žít jen o ovoci- ale dost lidí se takto stravuje- ostatní necht ale nezanevřou nad tímto stravováním ze strachu, že budou podvyživeni.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles