Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu

11. 01. 2017 | Česká republika
Lednový program na zámku se ponese v poněkud vážnějším duchu. Je tematicky zaměřený na připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který si celý svět připomíná 27. ledna. Tento den byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů 1. listopadu 2005 a má připomínat utrpení šesti milionů Židů, dvou milionů Romů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za 2. světové války. Přímo na tento den zámek připravil monodrama Pan Theodor Mundstock s Jaroslavem Achabem Haidlerem v hlavní a jediné roli. Tato inscenace je na repertoáru Činoherního studia v Ústí nad Labem již několik let a stále se těší velkému zájmu diváků.

Program je po celý leden obohacen o výstavu Terezínské příběhy. Tématiku židovství představí také taneční seminář, který bude tentokrát zaměřen rovněž na izraelské tance. Ten proběhne 21. ledna. V únoru čeká návštěvníky dále Zámecký ples, a to 18.února. Především děti jistě potěší, že 12. března proběhne první dětský Zámecký karneval.

Zámek Děčín„Tématu holokaustu je věnována i expozice Terezínské příběhy, kterou tvoří dvě výstavy zapůjčené ze Židovského muzea v Praze. První část má název „Příběh dětí: kresby dětí z terezínského ghetta“, druhá část: „Děvčata z pokoje 28 L410, Terezín“,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka zámku Děčín. „Expozice přibližuje nejen každodenní strádání obyvatel ghetta, ale také malé radosti a silná přátelství, která zde vznikla. Tato výstava je vhodná i pro školy,“ dodává Iveta Krupičková.

Také tradiční zimní taneční seminář 21.1. 2017 (od 14 do 17 hodin) bude tentokrát zaměřený na izraelské tance. Jejich kořeny sahají do hluboké historie, kdy byl tanec součástí bohoslužeb. Postupně se stal oslavou života a radosti z něj.

Zámek DěčínDalší zámeckou akcí bude 18. února 2017 Zámecký ples. K tanci bude hrát od 20 do 02 hodin orchestr Boom Band, který doprovází naše největší hvězdy popové scény – Hanu Zagorovou, Karla Gotta, Lucii Bílou a další. Zámecký ples je letos v pořadí již šestý. Protože plesová sezóna se rozjíždí už před tímto plesem, a ne každý si je jistý v krocích, připravili na zámku v Děčíně na leden ještě Taneční polepšovnu, kde budou mít zájemci možnost připomenout si a vyzkoušet klasické i latinské tance, aby se nemuseli ostýchat tančit. Taneční polepšovna umožní   polepšit se v tanečním umění.

Zámecký karneval proběhne na zámku v Knihovním sále v neděli 12. 3. 2017 od 15 do 18 hodin. Bude to první dětský karneval na zámku pro všechny, kdo rádi tančí, baví se, zpívají a soutěží. Zahraje hudební skupina O.L.I., o zábavu, včetně balónkové show, se postará Divadlo VeTři. Vstupné pro děti činí 50 Kč, pro dospělé 90 Kč. Tato neděle bude patřit dětem. Připravena pro ně bude řada her a odměn. Součástí programu bude i velmi oblíbený balónkový modeling.

Zdroj, foto: Zámek Děčín

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu:

Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu
Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu
Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu
Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu
Nový rok na Zámku v Děčíně ve vážném i zábavném duchu
 
Čtěte také


Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
ten karneval bude jistě bezvadnýSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
zajímavéSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles