Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno? Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 20.09. 2020
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Průvodce světem svatebních šatů: 4 tipy, jak vybrat ty pravé

7. 09. 2020 | Svatba
Při přípravě svatby „trápí“ téměř každou nevěstu nepřeberné množství otázek. Velká část z nich se točí kolem svatebních šatů. Jak si vybrat svatební outfit, ve kterém budete ve svůj velký den vypadat dokonale?

1) Půjčené, nebo na míru?

Jednou z nejdůležitějších otázek při výběru svatebního outfitu je, zda investovat do šatů půjčených, či raději do šatů nových. Výhoda zápůjčky šatů spočívá především v lepší cenové dostupnosti honosných princeznovských rób, bohatě zdobených živůtků a nabíraných sukní, jejichž výroba na zakázku by nevěstu ve výsledku mohla vyjít až na vyšší desítky tisíc. Další nespornou výhodou půjčených šatů je, že odpadá starost, jak s šaty naložit po svatbě. Vrátíte je zkrátka do půjčovny.

Módou několika posledních let jsou však také svatební šaty něžného a jednoduchého střihu. Cena pořízení takových romantických šatů na míru není příliš vysoká a často bývá s půjčovným dokonce srovnatelná. Plánujete-li svatbu ve stylu boho, v přírodě, stodole či v jiném podobném rustikálním duchu, je úvaha o šatech na zakázku jistě na místě.

svatební šaty

Za dob našich babiček a maminek bylo zcela běžné, že si nevěsty nechaly ušít nové, nenošené šaty. Po svatbě je pak odkládaly pro své dcerky, což už se dnes nedělá. Elegantním řešením, co se šaty po dni D, tak místo toho může být například upcyklace, kdy šaty obarvíme a přešijeme k jiným příležitostem, například na ples či na nošení jen tak do města.

2) Na návštěvu salónu je třeba se připravit

Zkoušky jsou neodmyslitelnou součástí výběru těch správných svatebních šatů. Proto není dobré je podcenit, naopak je třeba se na ně řádně připravit. Kromě pečlivé volby správného svatebního salónu si předem co nejkonkrétněji rozmyslete, jak by vaše vysněné šaty vlastně měly vypadat. Na trhu je přitom k dispozici nepřeberné množství katalogů, časopisů, webových stránek i blogů, které mohou nevěstě pomoci. Na představu se ale příliš neupínejte, není totiž nijak výjimečné, že si nevěsta nakonec připadá nejkrásnější v šatech, o kterých si to původně vůbec nemyslela. U šatů na míru pak ještě před započetím šití poradí nevěstě módní návrhářka. Trénovaným okem dokáže velmi dobře odhadnout, jaký střih šatů bude nevěstě i s ohledem na její původní představu sedět. Šaty samotné pak během příprav doladí šikovná švadlenka.

3) Kompromis mezi pohodlím a vzhledem není na místě

Pokud se v šatech během zkoušek v půjčovně necítíte pohodlně nebo si v nich nepřipřádáte dost krásná, ze svých nároků příliš neslevujte a hledejte dále. Asistentky v půjčovnách mají zkušenosti a ochotně poradí.

Náš tip: Závoj napoví!

Pokud objevíte šaty, o nichž si myslíte, že by to mohly být ony, a přesto stále trochu váháte, zkuste si je spolu se závojem. Závoj dokáže leckterý outfit „korunovat“ a nerozhodné nevěstě tak volbu usnadnit.
Zvolíte-li si šaty šité na míru, tomuto trápení se vyhnete. Švadlenka ve spolupráci s návrhářkou připravuje šaty od začátku tak, aby souzněly s nevěstou. Ve svatebních salónech zkoušejte tak dlouho, dokud vám váš vnitřní hlas nenapoví, že to jsou ony. Své správné šaty nevěsta nakonec vždy spolehlivě pozná.

4) Nechte si poradit, názory okolí však berte s nadhledem

Na zkoušku šatů je vždy dobré s sebou vzít také doprovod. Oslovte svědkyni, nejlepší kamarádku, maminku či oblíbenou tetu. Poskytnou vám jedinečnou zpětnou vazbu, která může výběr šatů výrazně usnadnit.

K tomu se ale váže rada ze všech nejdůležitější. „Svatba je velkým dnem nevěsty a ženicha, proto by si jej budoucí novomanželé měli zorganizovat přesně podle svých představ. Okolí na to občas zapomíná. Já sama se při šití šatů často setkávám s dobře míněnými, avšak někdy vskutku rozporuplnými radami okolí, jak by nevěstiny šaty vlastně měly vypadat. Rady si vezměte k srdci, popřemýšlejte o nich, ale finální rozhodnutí musí být jen na vás,“ radí majitelka svatebního salónu.

Zdroj, foto: Mia Bella


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Průvodce světem svatebních šatů: 4 tipy, jak vybrat ty pravé:

Průvodce světem svatebních šatů: 4 tipy, jak vybrat ty pravé
Průvodce světem svatebních šatů: 4 tipy, jak vybrat ty pravé
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !