Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Smutný, ale pravdivý příběh

11. 08. 2011 | Vaše příběhy
Dnes, kdy je léto v plném proudu a my si užíváme dovolených, výletů a poznávacích zájezdů, pro Vás píši velice smutný příběh. A to jen proto, abychom si uvědomili, že dojet rychle na místo, stihnout za každou cenu vše a pokud možno včera, vidět všechno, co jsme si umínili a zažít toho nejvíce… to zase není tak důležité.

Tento příběh mi vyprávěl kamarád a stal se skutečně nedávno. Kamarád Jirka má přítelkyni. Neznají se dlouho, ale je to už krásný vztah. Ona přítelkyně má, stejně jako Jirka, tři již dospělé děti. A právě její nejstarší dceru, jednadvacetiletou Janu, postihlo opravdové životní neštěstí.

Jana čekala se svým manželem jejich první děti. Měla to být dvojčátka. Byla už ve čtvrtém měsíci těhotenství a neměla vůbec žádné problémy. A právě proto se s manželem rozhodli jet na poslední dovolenou, kdy jsou ještě bez dětí, do Chorvatska. Jeli autem, Janin manžel byl dobrý řidič. Dovolenou si jaksepatří užili. Opálení, odpočatí a šťastní se chystali na návrat domů. Když už byli u nás v republice, rozhodli se ještě zajet na oběd k tetě. Smutný, ale pravdivý příběhProjížděli jejím městem a teta je srdečně zvala na návštěvu. Teta byla nadšená, když viděla svou neteř šťastnou a spokojenou, čekající hned dva přírůstky do rodiny. Po obědě a přátelském rozhovoru se rozloučili a Jana s manželem pokračovali dál. Jen několik minut po jejich odjezdu dolehl i k domu Janiny tety ohlušující zvuk a skřípění. Teta v neblahé předtuše se běžela podívat, co se kousek od jejich domu stalo. Bohužel, jednalo se právě o auto její neteře s manželem…

Janin manžel měl pohřeb před třemi dny. A jak dopadla Jana? Přišla o obě miminka i šanci mít v budoucnu další dítě. S propíchnutou plící, roztrhanou slezinou a s poraněnou ledvinou ji přijali na operační sál. Přišla o slezinu i jednu ledvinu a je udržovaná v umělém spánku. O ztrátě manžela ani dětí prozatím neví. Ale přijde den, kdy ji probudí a ona se bude muset se vším vyrovnat. Již ji odpojili od umělé plicní ventilace, ale je nadále ve špatném zdravotním stavu.

Neumím si představit, jak hrozně musí být kamarádově přítelkyni, Janině matce. Sama bych ten pocit nikdy nechtěla zažít. A právě proto, abychom si uvědomili, jak jsme zranitelní, píši tento smutný příběh. Protože právě nyní, v době dovolených, výletů a zájezdů, býváme mnohdy uspěchaní a nedočkaví. A Janě a jejímu manželovi chybělo jen 30 kilometrů ke šťastnému návratu domů….


Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
moc,já jezdíms motem:i pomaleji do cíle dojedem.a přitom mám pokaždé obavy jestli nenarazím cestou na nějakého hulváta
Obrázek uživatelky
profil
to je moc smutné a bohužel se to stává každý den.Mnozí si myslí...mě se to netýká,mě se nic nestane a nevěnují se řízení,telefonují,rádio jim řve,že nic jiného nevnímají.Možná,že těmto se nic nestane,ale mohou zavinit nehodu a odskáčou to nevinní lidé.Pak se už nedá nic vrátit a život mají zkažený všichni.Jezděte opatrně a hlavně bez alkoholu a drog.
Obrázek uživatelky
profil
Jak může někdo něco takového dovolit to snad ani nejde, proč ten nahoře způsobujete takovou bolest.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
bohužel se s tím setkáváme dnes a denně. Na silnici jezdí spousty pirátů, některý z nich nedojede, ale nejhorší je, když zaviní neštěstí jiných. SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Je to moc smutný příběhSmajlíkprávě to většinou odnesou ti nevinní
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky