Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 28.04. 2024
Dnes má svátek Vlastislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Show Jana Krause 20.4. 2016

20. 04. 2016 | Televizní tipy
Oblíbená televizní Show Jana Krause s datem 20.4. 2016 bude opět plná zajímavých hostů.  Herec Jakub Prachař, režisér Gene Deitch a zubařka Jana Navrátilová se představí v Show Jana Krause s datem 20.4. 2016.

Show Jana Krause – 20.4. 2016:


Jakub Prachař
– herec, hudebník a moderátor. V současné době ho diváci sledují v úspěšném seriálu TV Prima Ohnivý kuře.

Gene Deitch – původem Američan (91), který prožil většinu života v Československu. Slavný režisér animovaných filmů pracoval v barrandovském ateliéru Bratři v triku, režíroval mj. i seriál Tom a Jerry. Za animovaný film Munro získal Oscara (1961) a jeho život je s Oscary spjatý dodnes – řadu let působí jako porotce. Gene Deitch byl po třicet let během stalinského vládního režimu komunistů v ČSSR jediným Američanem nepřetržitě žijícím v Praze, který nebyl pod kontrolou tohoto státu. Láska a práce jej přinutily zůstat. V Praze žije více než půl století. „Když jsem dostal nabídku na práci do Prahy, domníval jsem se, že to je ta Prague v Oklahomě, kde jsem byl na vojně. Říkal jsem si, že se ten chlap, co mi to nabízel, asi zbláznil. Že by v takové díře měli animační studio?“ směje se Gene. Vzpomíná na první dojmy z Prahy:

Show Jana Krause 20.4. 2016„Bylo to v zimě a Praha byla zahalená do dýmu z hořících kamen. Ale hned jsem si tu připadal jako doma. Pak jsem přišel na to, proč. Vonělo to tady totiž jako v Chicagu, ve městě mého dětství. A Češi mě mile překvapili. Všichni byli lépe informovaní než běžní Američané. Poslouchali Hlas Ameriky, říkali mi pane, nikoli soudruhu, a říkali: Československo je země, kde je vše zakázané, a vše možné.“ Gene se v Praze oženil, vzal si svou kolegyni Zdeňku, vedoucí studia Bratři v triku. „Byla to šílená situace. Já měl v Americe ženu a tři děti, byl jsem šťastně ženatý, Zdeňka byla taky vdaná, měla dítě. Ale zamilovali jsme se do sebe. Ona mě fascinovala. Byla okouzlující,“ vypráví. O svém životě v Československu napsal knihu, která teď už vychází v šestém vydání. Kniha „For the Love of Prague“ je částečně příběhem lásky, popisem skutečných událostí, částečně záznamem národního fanatismu a částečného útlaku.

Vše je pravdivé se skutečnými jmény, lidmi a příhodami. Prožil tu rok 1968 a pamatuje si třeba, jak byla celá Mostecká ulice, kde bydleli, zaplněná tanky. Jak Gene Deitch vnímá dnešní Česko? „Tahle země je bohužel prohnilá. Není to takové, jak jsme si to vysnili, když Havel dělal revoluci. Mysleli jsme, že budeme výkladní skříní demokracie. Místo toho tady krok po kroku získali moc chlapci, co se vyznají. Takže zklamání. Tahle země byla vždy Absurdistán. A to platí nadále. Ale je to dobré místo k životu a já bych jiné nechtěl.“

Jana Navrátilová
– mladší sestra nejlepší tenistky světa všech dob, Martiny Navrátilové, která žila léta v zahraničí, v Německu vystudovala stomatologii, ve Stockholmu později založila a vedla zubařskou kliniku, nyní má svou ordinaci v Praze. Když bylo Martině osmnáct a kousek, nevrátila se z jednoho turnaje z ciziny. Sestry se 4 roky neviděly. Pak rodina zažádala o vystěhování a sešla se v Americe. Počáteční nádherný pocit, že jsou spolu, vystřídala realita amerického života. Martina byla neustále na cestách, rodiče se dozvěděli o jejích stycích se ženami a rozhodnutí vrátit se domů uzrálo.

V září 1980 manželé Navrátilovi s tehdy sedmnáctiletou Janou přistáli na ruzyňském letišti. Pár let před sametovou revolucí odešla Jana do ciziny. Po odchodu do Německa se rozhodovala, zda její život naplní doktořina, nebo umění. Chtěla studovat na Kunsthochschule restaurátorství. „Ráda maluji,“ přiznává, ale vzápětí dodává: „Není to žádné velké umění, jsem amatér.“ Nakonec vyhrála touha spravovat lidem zuby. „Zubařina je spojení estetiky a u zubaře nikdo neumře,“ odůvodňuje s úsměvem. Říká, že stav chrupu souvisí nejen se vším „fyzickým“ v obličeji, ale i s celkovým rozpoložením člověka, s kvalitou jeho života.

„Chtěla bych pacienty ujišťovat o tom, že moderní zubařská technika dokáže divy, jen když ji doplní empatický přístup k pacientovi. Že umění souhry s pacientem dokáže překonat strach ze zubařského křesla. Mým cílem je, aby od nás každý odcházel bez skřípání zubů,“ říká s nadsázkou. Co mají s Martinou společné? „Hrozně rády jíme, ale žily jsme obě vždy sportem, a tak to možná není vidět.“ V čem jsou se sestrou naopak rozdílné? Podle slov jejich otce byla Jana na hraní tenisu moc hodná.“

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause
uvidíte ve středu 20.4. 2016 ve 21.35 na Primě.


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte také



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !