Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zkušenost s učnicí

3. 02. 2011 | Vaše příběhy

Aniž bych byla vyučená, přes 20 let stříhám kamarádku, babičku, dědu, manžela, děti i sebe...tedy donedávna...:-)  - (znáte to, když ukážete, že něco umíte, už Vám to nikdo neodpáře a „musíte“ to dělat pořád),  - když jsem si takhle jednou stříhala sama sobě ofinu, málem jsem si u toho vypíchla oko... (není divu, používám k tomu krejčovské nůžky, dlouhé asi 30 cm, jsou totiž nejostřejší, co doma máme), ale zkuste si to představit – sama před zrcadlem, od té doby chodím 1x asi za tři měsíce ke kadeřnici vlasy "srovnat"... Přece musím dát na sebe pozor, že?

 

Kdo by potom stříhal celou rodinu?

Mám ještě jednu zkušenost a to, že jsem jednou navštívila učňovské kadeřnictví…no, přiznávám, nalákala mě cena asi 15,- Kč za ostříhání, umytí hlavy a vyfoukání...Mělo mě varovat už to, že tam byla jen jedna paní, asi ve věku 85 let…Když jsem měla umytou hlavu – podotýkám 2x šamponem, tak holčina mě stříhala tím stylem, že ustřihla asi 5 vlasů 2 mm a poodběhla za „šéfovou“ , aby se šla podívat, zda to dělá dobře. Takže dalších asi 5 vlasů a zvolala: „Paní mistrová, je to dobře?“ Mistrová přišla, řekla: „Ano, můžeš pokračovat,“  a tak to šlo stále dokola... asi po hodině paní mistrová zjistila, že mám ofinu tak nějak šejdrem, tak mi to opravila s omluvou, že se to dívky teprve učí…(jako kdybych to nevěděla...) a ofina skončila uprostřed čela...Řekla, že to nevadí, že to spraví fénem. To, co mi s tím udělala, bych nedokázala ani já sama sobě po pěti panákách 60% slivovice, foukala všemi směry a pak lakem na vlasy nešetřila. Domů jsem přišla po dvou hodinách stříhané ofiny. Co myslíte, že se stalo, když jsem přišla domů...hned do sprchy a umýt si tu helmu, jinak se to nazvat nedalo. Tak mám „krásnou“ zkušenost a už nikdy více.

 

Přidám vtip: Přijde babička od kadeřnice a říká vnukovi: "Viď, že už nevypadám jako babička?" A vnuk odpoví: "Ne, vypadáš jako dědeček."

Tento vtip se tenkrát velmi hodil i na mě, měla jsem vlasy, jako kdyby dědeček prošel roštím při hledání hub v lese a pak se ještě učesal ostnatým drátem a obalil si nakonec vlasy pavučinou. No, jsou to „jenom“ vlasy, které dorostly tak, jak se to líbí mně i okolí. To učňovské středisko už tam není, a mě ani ve snu nenapadne se pídit po tom, kam se podělo …

                                                                       

Ňamka – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
aj taká býva realita
Obrázek uživatelky
profil
ne všechny se na to hodí, snad by měly dělat talentovkySmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak to bylo opravdu důkladné ostříháníSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkné počteníčko. Možná si zrovna trefila na méně šikovnou učnici.
Obrázek uživatelky
profil
bylo drahe i za tech 15kč co?...
ale nebylo by spatne tam poslat
meho temer holohlaveho stryce :-D
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles