Školní rok 2020/2021Školní rok 2020/2021 Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Jarní prázdniny 2021 - termínyJarní prázdniny 2021 - termíny Hrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženyHrajte s námi SUDOKU online! - 3 obtížnosti i pro chytré ženy
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 25.02. 2021
Dnes má svátek Liliana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 2. týden

11. 01. 2021 | Televizní tipy
Dva týdny dokumentární zábavy na Prima ZOOM. Poznání i zábavu, to je přesně to, co Prima ZOOM nabízí – navíc v nejširší tematické paletě od českých i světových tvůrců.

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 2. týden:


11. 1. 20.00 – Grónsko s Nikolajem Coster-Waldauem (1. díl)

Od arktických pustin na severu, po zalesněné kopce na jihu. Od překrásných a okouzlujících zátok plných velryb a ledovců na západě, přes nekonečnou ledovou pokrývku, až po odlehlé vesnice daleko na drsném východě. Poznejte Grónsko s Nikolajem Coster-Waldauem. Herecká hvězda, která se proslavila rolí Jamieho Lannistera v seriálu Hra o trůny, se stane vaším průvodcem na cestě plné dechberoucích pohledů na přírodu a krajinu, ale i zajímavých osobních setkání. S kým?

Unikátní dokumenty na Prima ZOOM pro 2. týdenTřeba s americkými vojáky sloužícími na daleké letecké základně Thule, zapálenými vědci, kteří odhalují tajemství Arktidy, nebo přívětivými místními obyvateli, kteří nám otevřou dveře svých domovů i svá srdce. Nikolaj Coster-Waldau má ke Grónsku velice osobní vztah. Už když byl malý, jeho otec tady strávil několik let prací. Později se tady Nikolaj seznámil se svou budoucí manželkou. Teď už jsou spolu více než 20 let, a díky ní i její rozvětvené rodině se Nikolaj seznámil s Grónskem skutečně zblízka a vášnivě si tuto zemi zamiloval. Nahlédněte do Nikolajova rodinného života a zjistěte, proč je Grónsko zemí jeho srdce.

12. 1. 22.00 – Psi a my: Tajemství jednoho přátelství

Psi věrně následovali lidi do všech koutů světa – lovečtí, tažní, hlídací nebo ovčáčtí psi jsou našimi dávnými společníky. Film Psi a my: Tajemství jednoho přátelství je plný příběhů, které vás spolehlivě zahřejí u srdce. Příběhů o bezpodmínečně a bezvýhradní věrnosti i nezlomném přátelství mezi psem a člověkem. Navíc odhaluje, že nejlepší přítel člověka je velice inteligentní, má výjimečně citlivé smysly a vřelý vztah k tomu, kdo se ho ujme.

14. 1. 22.00 – Psi v zemi lvů

V mlžných kopcích přírodní rezervace Malilangwe v africkém Zimbabwe se Puzzles a Jigsaw snaží založit rodinu bez pomoci své smečky. Kvůli odvážnému rozhodnutí čelí tito vzácní psi hyenovití mnohým problémům a nebezpečím. Ale navzdory vší pravděpodobnosti, díky výjimečné ostražitosti a péči, se jim podaří udržet svá mláďata naživu. Než přijde zima, Puzzles je znovu v očekávání. Aby našla lepší útočiště, přesune se mladá rodina do jeskyně, kde Puzzles brzy vrhne další mláďata. Teď je na Jigsawovi, aby obstaral potravu pro všechny.

Jigsaw je šikovný živitel rodiny. Každý den vyráží níže do lesů a vrací se s dostatkem potravy. Jenže tam dole číhají také lvi. A už ho zmerčili. Jednou odpoledne se už Jigsaw nevrátí a Puzzles zůstane úplně sama s více než tuctem mladých. Co si má počít, když své nejmenší ještě nemůže opustit? Jedinou možností je poslat na lov starší mláďata. Hrozí jim obrovské nebezpečí. Jsou to teprve nezkušení teenageři, bez dozoru dospělého se snadno přestanou soustředit a lvi je připraví o kořist, nebo dokonce o život. V sázce je přitom víc než přežití této rodiny. Na světě zbývá už jen 700 párů psů hyenovitých schopných rozmnožování. Selhání nepřipadá v úvahu.

15. 1. 20.00 – David Attenborough: Velký bariérový útes (Stavitelé)

David Attenborough se vrací na nejmagičtější místo na Zemi, kterým je Velký bariérový útes. V nejmodernější ponorce Triton se ponoří pod vlny a setká se s miniaturními zvířecími staviteli útesu, který se stal okouzlující podmořskou říší divů. Pak vystoupá do nebes, aby získal rozhled a úplný obrázek o jejich rozsáhlém projektu. Velký bariérový útes je ohromnou živoucí stavbou, a zároveň domov tisíců živočišných i rostlinných druhů. David zjišťuje, že útes, který známe dnes, je mnohem mladší, než vědci odhadovali. Nakonec se dozvídá o úplně nových informacích: výzkum potvrdil, že obyvatelé útesu tvoří složité společenství zvířat spojené pozoruhodnými vzájemnými vztahy.

Unikátní dokumenty uvidíte každý den
od 20:00 – 24:00 hodin na Prima Zoom!


Zdroj, foto: Prima ZOOM

Vendula Flassig Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !