Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.01. 2018
Dnes má svátek Doubravka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Čechům chybí vitamin D

21. 12. 2017 | Péče o tělo
O vitaminu D se v poslední době mluví stále častěji. Tento supervitamin totiž pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti, snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění až o 60 %. Přesto podle posledních výzkumů většina populace trpí jeho nedostatkem. V případě České republiky chybí déčko 99 % dospělých osob, což je alarmující číslo.


Odborníci pořád dokola připomínají, že vitamin D nepotřebují pouze děti, ale lidé v každém věku. Výsledky Státního zdravotního ústavu ukázaly, že méně než 1 % dospělých osob získá dostatek déčka z obvyklé české stravy. Když k tomu připočteme fakt, že přes podzim a zimu je nedostatek UV záření, které je pro vytvoření vitaminu D potřebné, je zřejmé, že Češi si „zadělávají“ na pořádné zdravotní obtíže.

Zázračné déčko

To, že vitamin D pomáhá ke vstřebávání vápníku do kostí či posiluje imunitu, ví asi každý. Jenže to není ani zlomek toho, co dokáže. Déčko totiž ovlivňuje celou řadu závažných nemocí, jakými jsou kardiovaskulární onemocnění, roztroušená skleróza či diabetes. Právě nedostatek déčka může stát za vznikem nádoru či cévní příhodou, ale také za nervovými potížemi, jakými jsou podrážděnost, neustálý pesimismus, sklony k depresi a poruchy spánku. Naopak jeho dostatečný přísun pak dokáže těmto chorobám a potížím předcházet či alespoň snížit riziko jejich vzniku. Proto lékaři bijí na poplach a na kritický nedostatek tohoto vitaminu neustále upozorňují.

Snadno dostupný supervitamin

Je zřejmé, že z potravy dostatek déčka nezískáte. Toho jsou si vědomi i odborníci, proto lidem radí, aby chybějící déčko svému tělu dodávali prostřednictvím kvalitních doplňků stravy.

Myslete na celou rodinu

Kromě sebe byste měli myslet také na své ratolesti. Ani ony na tom nejsou s dostatečným příjmem dobře. V průběhu roku jej má dostatek pouze třetina dětí ve věku 5 až 9 let. Nezdá se vám to dost alarmující? Pak vězte, že po zimě, tedy na jaře, má dostatečný příjem déčka pouze 14 % z nich a přitom jsou ve věku, kdy rychle rostou a vyvíjejí se. Takže jestli nechcete, aby vaši potomci trávili více času u lékaře a doma, než učením ve škole, i jim naordinujte vitamin D.

Než bude pozdě…

O tom, že dospělí i děti mají nedostatek déčka, se mluví často. Jenže na každém „šprochu“ je pravdy trochu a u vitaminu D to platí na více než 99 %. Takže začněte na sebe myslet a nečekejte, než se vám tělo ozve s prvními signály, že je něco špatně. Něco už vrátit nejde, a proto na supervitamin nezapomínejte.
 

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
jj to je pravda, D stále chybí
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles