Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 24.11. 2017
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Fisfo - bojový sport pro profesionální sebeobranu

27. 02. 2011 | Fitness

Fisfo je bojový sport pro profesionální sebeobranu, který se využívá pro rizikovou práci bodyguardů a ochranu osob. Vzniklo v roce 2000 ale již od roku 1989 jej používal zakladatel Charles Joussot. Vytvořil systém technik a modulů pro použití na ulici, které zároveň neporušují zákon. Tyto techniky se brzy začaly používat na policejních akademiích a postupně se rozšířily do prostorů věznic a nápravných ústavů, zdravotních sektorů, vojsk, letecké a městské dopravy, bezpečnostních organizací a dalších složek. 

 

Fisfo se dělí na dvě kategorie. První kategorie je pro profesionální sektor a to státní složky a organizace, a tou druhou je civilní sektor. U obou je ale nutné umět předvídat a zvládnout danou situaci. Obránce by měl být schopen se vypořádat se slovními útoky a i jinými způsoby provokace. Fisfo zdomácnělo v Indonésii, hlavně v Jávě, Sumatře a také v Malajsii, kde je náplní školní výuky a provozuje jej i místní policie. 

 

Fisfo jsou jednotlivé pohyby, které se nacvičují pomalu s maximální přesností a poté se přechází k rychlému provedení. Má taneční charakter a útoky jsou doráženy elegantně vykláněním a odváděním síly soupeře. Zahrnuje velké množství útočných a obranných pohybů jako jsou techniky úderů, kopy, obranné techniky a také bloky, hody, úchopy a páky. Při souboji se hodně rychle střídá napětí a uvolnění. Fisfo je známé plynulými pohyby a uhýbáním. 

 

Cílem tohoto boje je, aby profesionální složky jako je armáda, policie a jiní dokázali moderní metodou zvládnout zločince a teroristy.  Jedná se o souhrn všech bojových disciplín, a to i s nožem, obuškem, slzným plynem a dokonce i munice pro pořádkové složky a to s nejmenší smrtelnou ztrátou a největším účinkem. Tato metoda boje je určena také pro ženy, ale mládež až od 18 let.

 

Techniky, které fisfo využívá, je v maximální možné míře přirozených reakcí lidského těla a dokonalou koordinaci svalů a dechu. Každá z těchto technik se používá jako samostatný celek a techniky na sebe logicky navazují. Obránce by měl mít neustálý přehled a kontrolu nad útočníkem. Smyslem této profesionální obrany není za každou cenu útočníka zranit, ale mnohem důležitější je umět fyzické situaci předejít a vyřešit ji vhodnou komunikací. Tato sebeobrana je využitelná kýmkoliv, a to jak  profesionálem, civilem, laikem, malým, slabým, mladým, starým, mužem nebo ženou.

 

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
ať se dá chodit po ulicích i bez bojových umění. Bylo by to lepšíSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
toto vobec nepoznám
Obrázek uživatelky
profil
Jo no zajímavý sport . Ještě jsem o něm nikdy neslyšela
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavý sport pro profesionální sebeobranu.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles