Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Fisfo - bojový sport pro profesionální sebeobranu

27. 02. 2011 | Fitness

Fisfo je bojový sport pro profesionální sebeobranu, který se využívá pro rizikovou práci bodyguardů a ochranu osob. Vzniklo v roce 2000 ale již od roku 1989 jej používal zakladatel Charles Joussot. Vytvořil systém technik a modulů pro použití na ulici, které zároveň neporušují zákon. Tyto techniky se brzy začaly používat na policejních akademiích a postupně se rozšířily do prostorů věznic a nápravných ústavů, zdravotních sektorů, vojsk, letecké a městské dopravy, bezpečnostních organizací a dalších složek. 

 

Fisfo se dělí na dvě kategorie. První kategorie je pro profesionální sektor a to státní složky a organizace, a tou druhou je civilní sektor. U obou je ale nutné umět předvídat a zvládnout danou situaci. Obránce by měl být schopen se vypořádat se slovními útoky a i jinými způsoby provokace. Fisfo zdomácnělo v Indonésii, hlavně v Jávě, Sumatře a také v Malajsii, kde je náplní školní výuky a provozuje jej i místní policie. 

 

Fisfo jsou jednotlivé pohyby, které se nacvičují pomalu s maximální přesností a poté se přechází k rychlému provedení. Má taneční charakter a útoky jsou doráženy elegantně vykláněním a odváděním síly soupeře. Zahrnuje velké množství útočných a obranných pohybů jako jsou techniky úderů, kopy, obranné techniky a také bloky, hody, úchopy a páky. Při souboji se hodně rychle střídá napětí a uvolnění. Fisfo je známé plynulými pohyby a uhýbáním. 

 

Cílem tohoto boje je, aby profesionální složky jako je armáda, policie a jiní dokázali moderní metodou zvládnout zločince a teroristy.  Jedná se o souhrn všech bojových disciplín, a to i s nožem, obuškem, slzným plynem a dokonce i munice pro pořádkové složky a to s nejmenší smrtelnou ztrátou a největším účinkem. Tato metoda boje je určena také pro ženy, ale mládež až od 18 let.

 

Techniky, které fisfo využívá, je v maximální možné míře přirozených reakcí lidského těla a dokonalou koordinaci svalů a dechu. Každá z těchto technik se používá jako samostatný celek a techniky na sebe logicky navazují. Obránce by měl mít neustálý přehled a kontrolu nad útočníkem. Smyslem této profesionální obrany není za každou cenu útočníka zranit, ale mnohem důležitější je umět fyzické situaci předejít a vyřešit ji vhodnou komunikací. Tato sebeobrana je využitelná kýmkoliv, a to jak  profesionálem, civilem, laikem, malým, slabým, mladým, starým, mužem nebo ženou.

 

 

Markéta

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
toto vobec nepoznám
Obrázek uživatelky
profil
Jo no zajímavý sport . Ještě jsem o něm nikdy neslyšela
Obrázek uživatelky
profil
Zajímavý sport pro profesionální sebeobranu.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles