Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Krmiva a jak se v nich vyznat?

10. 03. 2011 | Zvířátka

Na trhu existuje nepřeberné množství krmiv různých značek. Často bývá problematické se v nich zorientovat zvláště, pokud na nás útočí reklama některých výrobců a na druhé straně doporučení veterináře nebo známých. Podle čeho se tedy řídit při výběru správného krmiva?


V první řadě je potřeba si uvědomit, zda chceme takové krmivo, které zajistí kompletní vyváženou stravu pro naše zvíře – tzn. kompletní krmivo, které vyplní energetické a živinové požadavky zvířete. Opakem takového produktu je doplňkové krmivo (např. pamlsky), které slouží pouze k doplnění krmné dávky.


krmivoVýrobci krmiv dělí krmiva do několika skupin pro lepší orientaci zákazníka v nabídce svých produktů. Můžeme se setkat se superprémiovými, prémiovými a ekonomickými krmivy. Supreprémiová  krmiva mají většinou nejvyšší podíl masa, optimální poměr a kvalitu tuku, šetrné konzervanty, vysoce využitelné doplňkové látky (např. antioxidanty, esenciální mastné kyseliny aj.) a mají vysokou stravitelnost.


Jedná se většinou o kompletní krmiva, která prošla klinickým testováním, jsou vyrobena na základě vědeckých poznatků a mají ve své nabídce krmiva pro všechna věková stádia zvířat, ale i pro jedince se specifickými potřebami. Prémiová krmiva mají tyto komponenty v nižším poměru a mohou v nich být přidaná další ochucovadla.


V krmivech střední třídy, tzv. ekonomických jsou použity při výrobě méně kvalitní suroviny, ochucovadla (tuk, sůl) a živočišná bílkovina může být nahrazena rostlinnou. V těchto krmivech se setkáváme s přídavkem barviv a chemickou konzervací. Tato krmiva bývají cenově nejpříznivější.


Zdroj: Avet.cz
Autorka: MVDr. Sylva Havelková


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
mají "mazlíčci" lepší stravu než lidi Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky