MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek? Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online !
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 16.05. 2024
Dnes má svátek Přemysl
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

O očkování proti rakovině děložního čípku

29. 09. 2009 | Nemoci

Karcinom děložního hrdla je v celosvětovém měřítku druhým nejčastějším nádorem u žen. V České republice tímto druhem rakoviny onemocní každý rok více než jeden tisíc žen. Ministerstvo zdravotnictví ČR vede nad touto problematikou širokou diskuzi se zaměřením na možnosti prevence očkováním.

Boj proti karcinomu děložního hrdla je jednou z priorit ministerstva zdravotnictví. V loňském roce spustilo celorepublikový screeningový program zaměřený na jeho včasný záchyt a proběhla rovněž certifikace cytologických laboratoří, které smějí zpracovávat odebrané vzorky.

ockovaniScreening představuje v současnosti jednoznačně nejúčinnější nástroj pro boj s karcinomem děložního hrdla. Další cestou je plošné očkování vakcínou, která pomocí viru podobných částic pokrývá většinu typů HPV (lidských papilomavirů) odpovědných za vznik karcinomu děložního hrdla. Ministerstvo zdravotnictví chce dát prostor odborné veřejnosti i zákonodárcům, aby o problematice očkování proti rakovině děložního čípku otevřeně diskutovali,“ říká první náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr.

V několika zemích Evropy již plošné očkování dívek proti karcinomu děložního hrdla probíhá. Cílem všech diskuzí by mělo být i nalezení odpovědi na otázku, zda má takovéto očkování z farmakoekonomického pohledu smysl rovněž v České republice“ vysvětluje ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

Rakovina děložního čípku představuje obrovskou zdravotní, psychickou a sociální zátěž pro každou ženu. Podle údajů WHO na ni každoročně zemře 270 tisíc žen a každý rok je diagnostikováno asi 500 tisíc nových případů onemocnění. V Evropě každým rokem přibývá 60 tisíc žen s rakovinou děložního čípku a 30 tisíc žen této zákeřné nemoci podlehne.

Ženy navíc mnohdy nevědí, proč by měly chodit na pravidelné gynekologické prohlídky spojené s odběrem cytologického stěru. Právě tento stěr však dokáže odhalit změněné buňky na povrchu děložního čípku, a tím umožnit včas zahájit vhodnou léčbu.

Zdroj: SOS

Simbelmine
ChytráŽena.cz

                                                                                                                                                                                      



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Holky,vím,že je očkování drahé,ale zdraví si nekoupíte.Proto jelepší zaplatit za prevenci,než zaplatit zdravíčkem(v lepším případě)Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles