Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 24.06. 2018
Dnes má svátek Jan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Plyšák místo závozníka

9. 04. 2011 | Vaše příběhy
Abyste rozuměli, závozník je název pro řidičova spolujezdce, který mu pomáhá vykládat zboží (v našem případě sudy a lahve s pivem) a čas od času i zanaviguje, když je potřeba – třeba při couvání do úzké uličky atd. Občas závozník nasazuje i svůj život, to když je potřeba stopnout dopravu na rušné křižovatce, kam je potřeba vycouvat s náklaďákem od ne zrovna šťastně umístěné hospody. A jen tak mimochodem, u nás se závozníkům říká také lopata (ale v Čechách to neříkejte, tam je to hanlivé).

Závozníci jsou tedy potřeba hlavně na takové ty objížděčky po malých městech, kde tu vyklopíte dva sudy, tu pět beden a tak dál. U dálkových tras nic takového není třeba. Tam dělá řidiči společnost jen rádio. Nicméně jeden klučina od nás vozí na místě řidiče připoutaného obřího plyšového medvěda. A jak se tam dostal?

Inu, jeho manželka usoudila, že mu na těch cestách musí být smutno a pořídila mu plyšového kamaráda. Vážně netuším, jestli si doopravdy myslela, že ho s sebou bude vozit, nicméně milý kamarád se toho doopravdy chytil a dneska mu nikdo neřekne jinak, než „Ten s medvědem.“

S medvědem jako pasažérem ovšem můžete zažít i vtipné chvilky. Třeba když vás zastaví policie. Byla to tehdy jen taková rutinní kontrola. Jeden policista si ověřoval doklady a druhý se chtěl podívat nahoru na korbu. Tak poprosil řidiče, ať pošle závozníka, aby mu otevřel. On na to, že žádného nemá, pochopitelně. Policajt na to, ať si nedělá legraci a pošle ho. Načež mu kamarád odvětil, ať si nedělá legraci a podívá se pořádně. Chvíli bylo ticho a pak se onen policista začal zplna hrdla smát. Prohlásil, že je všechno v pořádku a nechal náklaďák jet.

Stejně vtipně to vždycky vypadá i u okýnek rychlého občerstvení. Obsluha se totiž našeho kamaráda „s medvědem“ pravidelně ptá, co si dá jeho kolega. Když jí odpoví, že asi med, nechápavě vrtí hlavou. Až někdy pojedete po dálnici na trase Ostrava-Praha, pozorně se rozhlížejte. Třeba na toho našeho medvědáře někde narazíte ;-)


Notburga – čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !