Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pokud smích léčí, budu brzy zdráva jako Frištenský!

19. 07. 2014 | Vaše příběhy
Poněvadž čím jsem starší, tím více přehmatů, omylů a hloupostí se mi podaří provést nebo říci, že se musím i několikrát denně rozesmát sama nad sebou. Přitom seniorka s mými křížky by už mohla „rozum pobrati“, zřejmě je pravdou, že staří lidé dětinští - to by pak u mne souhlasilo. Protože ženy umí dělat několik činností najednou a byla jsem téměř po celý život nucena nahrazovat v běžném provozu domácnosti, na dovolené s dětmi i na výletech - mužský element, měla jsem občas hlavu „jako ministr financí“.

Maminka vždy s oblibou říkávala „nechej  starosti koňům, ti mají větší hlavu“, a později, když jsem i s manželem po boku vše zařizovala a vyřizovala a řídila auto s ním a naší kolií i patnáct set km na dovolenou k moři, maminka neopomenula připomenout „děvče, ty se jednou strháš a na stáří se to pak projeví.“ - A JE TO TADY ! /snad i proto, že maminka, generál a režisér mají vždy pravdu/. Pro kontakt s lidmi, kdy něco provedu nebo se špatně vyjádřím, mám sice připraveny krátké omluvné větičky v pěti jazycích, ovšem někdy ani to nestačí. Naštěstí slovu STUPIDO rozumí všichni, jen španělská gramatika téměř všude přidává -E, tudíž ESTUPIDO. Jsem totiž rychlá nejen v psaní na klávesnici, ale i v myšlení a následně i v hovoru, takže občas jsou mé výroky nejen zábavné, ale až hraničící s trapasem! /chybí mi tady smajlíci, kteří by blíže vyjádřili hnutí mysli - hlavně ten, ťukající si prstem na hlavu/. Tak se někdy stane, že ve skupince tří a více lidí, kdy jeden rozumí jen španělsky, další německy a třetí rusky, se obracím s tou kterou řečí na toho nesprávného smích léčínebo, ještě lépe, dokáži v jedné větě používat slova ze všech tří jazyků a vůbec si to neuvědomím, ale tomu se dá lehce zasmát. Někdy se ale zaseknu úplně, dokonce v češtině a ne a ne si vzpomenout na patřičné slovo, něco vyprávím své přítelkyni V. a najednou OKNO. Ona naštěstí je perfektní v němčině i španělštině, tak pomáhá jak se dá - minule jsem marně hledala v hlavě slovo LOSOS, protože jsem po ní chtěla recept na její skvěle připravovaný, jaký v restauraci objednat nelze /německy Lachs, španělsky Salmon/, ale domluvily jsme se. Ona je důvtipná a na moje „víš, ta růžová ryba s velkým okem, která je sakra drahá“, hned věděla, o co kráčí. Tady musím podotknout, že bych se nerada vyjadřovala v hovoru, jako kdysi při interview I.Lendl, který marně lovil česká slova a míchal je s anglickými, tak daleko už nedospěji, zatím stále ještě myslím česky a pokud něco píši, tak opravdu bez slovníků.  

Horší jsou trapasy, kdy to ihned napravit nelze - když jsem kupř. dnes odjela do obchodu sice slušně oděná, ale na nohou jsem měla sandály každý z jiného páru, a ten levý byl opravdu pořádně „vyšmajdaný“, jen pro chůzi doma. A to bych se opravdu nechtěla „opičit“ po Lence Kořínkové, nikdy jsem nebyla příliš extravagantní a k mému věku a „výrazně prostorné postavě“ se takový výstřelek opravdu vůbec nehodí. Jen jsem právě připravovala stahování filmu na PC, druhou rukou dávala peněženku do kapsy a sedíc na otočné kancelářské židli, jsem jedny sandály chtěla sundat a do druhých vklouznout a mezitím jsem ještě pejskovi dávala obojek na krk. To by snad bylo pochopitelné, ale že jsem si toho všimla až při vystupování z auta před domem a klidně jsem takhle komicky obutá proběhla dvěma obchody, to už je na pováženou.

Snad mne omlouvá jen ta skutečnost, že v mém autíčku nepotřebuji k řízení levou nohu, tudíž ji většinou nechávám mírně skrčenou a vidím jen na tu pravou. A kupodivu, pejsek mne taky neupozornil, i když jsem s ním vystoupila na kratinkou procházku před jedním obchodem. Po dnešním dni si už budu muset před odchodem z domu vše řádně zkontrolovat, abych náhodou neodešla bez sukně nebo jiné části oděvu, nebo musím mít náhradní šatník v kufru auta.

To své zapomínání, o kterém jsem se již zmínila dvakrát, se snažím řešit následovně: vypadám sice jako „pošuk“, ale vše potřebné si říkám polohlasitě, abych nemusela běhat po schodech sem a tam. Kromě toho všechny termíny a pochůzky mi připomene mobil hlasitým vyzváněním, jen ho nesmím zapomenout v autě, nebo pro změnu zase doma - to by mi pak byl k ničemu! A protože si, pochopitelně, ty své „mamlasoviny“ neumím nechat pro sebe, tak je vyprávím přítelkyním nebo sousedům a u toho se musím řehtat po druhé - snad dostatek každodenního smíchu mi o něco prodlouží život?

P.S. Dnes mi nepomohlo ani to polohlasité mumlání, co vzít nahoru a co dolů, nejdříve jsem na terase marně honila po displeji kurzor a ne a ne ho najít, protože svítilo slunce a po setmění jsem pro změnu zjistila, že lampička zůstala dole. Povídání o bazénu jsem již psala potmě a stále opravovala překlepy. Když jsem v pokoji připravila lampičku, napadlo mne - ouha fotoaparát zůstal v autě, chci stáhnout fotky a doplnit jimi vyprávění. Takže honem k autu, ale fotoaparát už byl nahoře na terase. Potud vše v pořádku, jenže teď tady sedím a nic nemohu stáhnout, poněvadž kablík mezi PC a fotoaparátem zůstal v ložnici, zapomněla jsem si opakovat „fotoaparát+kabel, fotoaparát+kabel“. A když si uvědomím, že každou tu cestu dolů a nahoru za mnou kráčí můj věrný pejsek - ještě, že má čtyři nožky a nic nenamítá, ani si neklepe na čelo!


martaB - čtenářka
ChytráŽena.cz
článek vyšel také na webu autorky

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3   4  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
to jméno Frištenský mi vytanulo i proto, že jsme mj. v dětství odříkávali takovou říkanku :

GUSTAV ADOLF FRIŠTENSKÝ Z OKNA SKÁKAL NA ŽENSKÝ Smajlík

Jinak děkuji všem za milé komentáře Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak zapomínání je i moje hobySmajlík Skleroza nebolí, ale naběhám se. Pěkný článek.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
v mnohém mi připomnělo i moje bádání, hledání a zb ytečných kroků,co se nachodím....Jsi mistr slova, máš širokou zásobu slovní a dovedeš je využít k počteníčku. Já tady moc články nečtu, mám co dělat, abych doma dočetla knihu, ale tady jsem se zastavila při jménu Frištenský- silák nad siláky....Píšeš velmi pěkně, díky....SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
SmajlíkSmajlíkTaky si občas musím zaklepat na čelo...SmajlíkSmajlíkněkdy kroutím hlavou, jak jsem TOHLE mohla udělatSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Další z Tvých skvělých článků - moc jsi mě pobavila - jen tak dál
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles