Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 20.10. 2018
Dnes má svátek Vendelín
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Proč mi nepomohla?

1. 01. 2011 | Vaše příběhy
     Tento příběh se mi stal, když jsem byla malá holka, i když ne tak docela. Již v tomto věku, kdy mně bylo asi osm let  - jsem věděla, že se bez pomoci ostatních nedá vždy ze situace "vybruslit". A právě o bruslení zrovna šlo.
     Myslím, že všichni, co bydlíme v městských sídlištích, pamatujeme, že se hřiště v zimě polévala vodou, aby se mohly děti vyřádit na bruslích a přitom být pod dohledem rodičů, kteří na ně ve většině případů viděli z oken. U našeho domu však hřiště nebylo. Z jedné strany byla školka a z druhé strany pouze chodník. Chodívala jsem nejraději bruslit na hřiště, které bylo u domu mojí kamarádky a přitom na něj bylo vidět i z našeho okna. Ovšem toto hřiště bylo v tu dobu plné chlapců, kteří hráli hokej. Šla jsem si zabruslit na jiné. Sice na mne maminka neviděla, ale zase jsem nebruslila tak špatně, abych potřebovala dozor. Sice se nějaký ten pád občas uskutečnil, ale nebývalo to nikdy nic vážného... Toto hřiště bylo poloprázdné, dalo by se říct, že až na pár opravdu malých dětí, které měly na nožičkách dětské brusle se dvěma noži, tam nikdo jiný nebyl.
     Na lavičce seděla mladá paní, pod sebou měla polštářek, teple oblečená, na rukou rukavice a s sebou měla noviny, do kterých občas nakoukla. Na brusličkách tam měla dcerku...
     Nebyla jsem na hřišti dlouho, její dcerka upadla. Hned jsem ji pohotově zvedla, utřela jsem jí slzičky. Paní se ani z lavičky nestačila zvednout. Stroze poděkovala.
     Bruslila jsem dál, přičemž jsem její holčičku zvedla několikrát.
    
Hřiště nebylo však polité dokonale, to jsem viděla hned, a proto nebylo tolik navštěvované, jako ostatní. Hrbolkům antuky jsem se vyhýbala, ovšem stalo se... Najela jsem na nepolité místo a upadla. Ovšem dost nešťastně, jelikož mi při pádu spadla čepice a já hlavou narazila na další nepolitý hrbolek s větším kamínkem. Byla to dost velká rána, v hlavě mi zadunělo. Sáhla jsem si na hlavu, ruku jsem měla nepatrně od krve. Rána sice nebyla na šití, ale tato paní, které jsem po celou dobu zvedala dcerku, zůstala sedět na lavičce, přestože vše viděla. Vůbec ji nenapadlo, alespoň zeptat se, zda jsem v pořádku. Prostě nic a dále listovala v novinách.
     Přezula jsem se z bruslí do kozaček, vzala brusle přes rameno a se slzami v očích jsem odešla domů. Chování této mladé paní jsem dodnes nedokázala pochopit a nikdy se s ním nesmířím. Kdybych znala její jméno, možná bych jej klidně napsala. Je mi líto, mladá paní, ale nic jiného byste si ani nezasloužila!
     Jizvičku nejen na hlavě, ale i na srdíčku, mám dodnes.

     
    

Autor:Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Nezlob se, ale musím souhlasit s Delli. Dnes jsem potkala sousedovic druháka na kole, prosvištěl zatáčku se zmrzlinou v ruce, až jsem se lekla. Měl sice přilbu, ale stačilo pár kamínků nebo písek a mohl se škaredě zranit o obrubník. Kdyby ho srazil nějaký nezodpovědný řidič, rodiče by měli hodně nepříjemností.
A na ledě bývají dost ošklivé pády. Tam nezáleží ani tak na tom, jak kdo umí bruslit, známe ošklivé pády z vrcholových soutěží. Tam by každý měl být s někým, na koho se může spolehnout. Může se nevyplatit nechat děti samotné dělat, co si zamanou.
Obrázek uživatelky
profil
nevím, proč se tak rozčiluješ! Jen sem vyjádřila svůj názor. Podle mě jsou prostě bruslení, lyžování a cyklistika sporty, u kterých by mělo být víc lidí, kteří se znají, pro případ, kdyby se něco stalo. A pokud tvoje maminka věděla, že tam jdeš sama, tak podle mě buď měla jít s tebou nebo se ujistit, že jdeš s kamarádkou. Taky se mohlo stát, že bys spadla, uhodila se do bezvědomí a zrovna tam nikdo nebyl.....
Jinak souhlasím s tím, že ta paní se měla ujistit, jestli ti něco není, pokud opravdu viděla, že jsi se tak uhodila....Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
děláš si ze mne srandu? Co jsi tím svým příspěvkem jako chtěla "říct"??? Že jako moje maminka pochybila? Tak na to zapomeň! Nechtěla bys prožít důslednost, kterou moje maminka oplývala! Troufnu si tvrdit, že ženy v ČR, které chodí do práce a starají se rodinu, tak jejich průměrný věk by musel dosáhnout možná tří set let, aby dokázaly to, co moje mami. Takže holka klídek....
Moje mami moc dobře věděla, jak bruslím a hlavně nebyl v té době svět tak nebezpečný, jako dnes a to, - mimo jiné běhají po sídlištích a i ve středu města děti zcela "bezhlavě". To,že jsem se odebrala na "kluziště", které bylo špatně polité ještě neznamenalo, že potřebuji trvalý dozor. Maminka na gauči u televize neležela, mám sourozence a věkový rozdíl celkem velký!
Obrázek uživatelky
profil
no každopádně já bych nenechala svojí dceru jít samotnou v 8 letech bruslit Smajlík, s kamárádkou jo, ale samotnou? Všichni tady odsuzujete tu mladou paní, ale má to i jiný stránky....
Obrázek uživatelky
profil
Fany08, zda to bylo nebo nebylo důležité? Hlava je zrádná, Viktorie byla malá holka. Slovo nikoho nezabije. Zeptat se, zda je vše v pořádku, je projev lidství. Nic nestojí a může hodně pomoci. Také nemám ráda takové lidi, jako je paní na lavičce. Vždyť co vyroste, nebo už vyrostlo z její dcery? Pěkné, Viktorie.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky