Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.01. 2018
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Světový den hlasu nabádá k včasné prevenci poruch hlasu

16. 04. 2011 | Nemoci
Hlas je základním prostředkem mezilidské komunikace. Pracovním nástrojem, nejpřirozenější cestou, jak vyjádřit emoce, city, názor, myšlenky, přání... Jak obtížná je neverbální komunikace s okolním světem si zpravidla uvědomíme až ve chvíli, kdy nás postihne ztráta hlasu, byť dočasná.  Zvýšit informovanost veřejnosti a zlepšit prevenci poruch hlasu je posláním Světového dne hlasu, který připadá na 16. dubna.

Národní den hlasu byl poprvé vyhlášen v roce 1999 v Brazílii jako reakce na zvýšený výskyt rakoviny hrtanu u tamního obyvatelstva. Odtud se osvětová iniciativa postupně rozšířila do celého světa, první Světový den hlasu se konal v roce 2003, Česká republika se připojila v roce 2009.

Zajímá vás, jaký je ten nejlepší způsob oslavy Dne hlasu? Mluvit nebo naopak mlčet? Lékaři vzkazují: Zkuste se zamyslet, jaký by byl váš život bez hlasu svetovy-den-hlasunebo s trvalou chraptivostí a věnujte mu náležitou péči. Pijte hodně vody, abyste neměli sucho v krku, omezte kouření a pobyt v zakouřeném prostředí, omezte pití tvrdého alkoholu, který vysušuje sliznice, stejně jako kofein, nepřetěžujte svůj hlas přílišným či příliš hlasitým mluvením.

„Lidé často podceňují chrapot a ten je přitom signálem, že hlasivky nejsou v pořádku a potřebují léčit. Při chrapotu, bolestech v krku je potřeba hlas šetřit, pokud chraptivost nepřejde do tří týdnů, znamená to, že se hlasivky nehojí. To už je čas navštívit lékaře. Včas odhalená příčina chraptivosti, kterou může být i rakovina hlasivek, se léčí lépe a s minimálním dopadem pro organismus,“
vysvětluje MUDr. Marie Rašková.

Zdroj: Program H plus, s.r.o.

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !