Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Uložení věcí do vozidla: bezpečnost na prvním místě!

25. 07. 2010 | Praktické rady

Ať vyrážíte na krátký výlet k moři, jedete pouze z letiště do hotelu nebo se chystáte na svoji každoroční motoristickou dovolenou, je správné sbalení věcí do auta nejdůležitější zásadou vaší bezpečnosti na vozovce. Vydat se na cestu s celou rodinou a množstvím zavazadel znamená určitá rizika, nejen pro ty ve vozidle, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu. 


Radíme motoristům dodržovat několik jednoduchých pravidel, která zaručí bezpečné uložení věcí do vozidla a pomohou ochránit celou rodinu či ostatní účastníky silničního provozu.


Bezpečnost na prvním místě!


kufrBezpečnost cestujících a pohodlí jsou na prvním místě. Neriskujte převážení nepřipoutaných pasažérů kvůli velkým a nevhodně umístěným zavazadlům, která překážejí připoutání. Nainstalujte dětské sedačky jako první před ukládáním zavazadel, neboť v případě plně naloženého vozidla je jejich připevnění velmi obtížné.


„Poslední dovnitř, první ven”


Toto rčení poskytuje užitečnou radu, jak balit, abychom měli všechny věci, které můžeme během cesty potřebovat, při ruce. Mějte na paměti nezbytnosti. Vezměte si s sebou dostatek jídla, pití, plen, léků i zábavy pro svoje děti a dalších důležitých věcí, které vám vydrží až do cílové destinace.   Ujistěte se, že je vše bezpečné.


Několik prostých pravidel, která vám mohou pomoci:


Udržujte oblast kolem řidičových končetin bez jakýchkoli věcí. Volně položené předměty povalující se kolem působí rušivě a jsou potenciálně nebezpečné, pokud by se zachytily pod nohama řidiče nebo pod pedály – obzvláště v případě náhlého brzdění.


Vždy dávejte velká, těžší zavazadla na spodek zavazadlového prostoru, aby střed gravitace zůstal pokud možno nejníže. Umístění těžkých zavazadel co nejvíce vepředu a pak těsně u zadní strany zavazadlového prostoru zajišťuje lepší rozložení hmotnosti.


Vyhněte se používání vnitřku vozidla určeného pro cestující ke skladování svých zavazadel. Věci mohou být náhle vymrštěny vpřed a zranit přitom cestující. „Testy významných evropských autoklubů předvedly, jak nebezpečnou se může stát obyčejná skleněná láhev nebo dětská hračka v případě náhlého nouzového brzdění,” připomíná Pierre Poncelet, ředitel testovacího oddělení pneumatik .


Předmět, který se zprvu může zdát lehký, ohromně akceleruje v případě nouzového brzdění – dokonce i při relativně malých rychlostech – a zasáhne cestující vpředu několikanásobně větší silou, než je jeho skutečná hmotnost,” říká Poncelet.


Ujistěte se, že vidíte


kufrVlastníte-li kombi či dodávkové vozidlo, vyvarujte se ukládání zavazadel nad úroveň zadních sedadel. Nejenže to výrazně překáží vašemu výhledu, ale také to zvyšuje možnost, že v případě nouzového brzdění budou zavazadla vymrštěna směrem vpřed. Pokud je zcela zaplněný zavazadlový prostor nedostatečný, přemýšlejte o použití střešního nosiče nebo přívěsného vozíku. Jestliže musíte využít plnou výšku zavazadlového prostoru svého kombi, použijte ochrannou síť či jinou vestavěnou ochranu, abyste zabránili volnému pohybu zavazadel.


Plán v případě defektu pneumatiky


Pokud vaše vozidlo není vybaveno speciálními bezpečnostními pneumatikami, zvažte již při balení zavazadel možnost defektu pneumatiky. Je velmi nepříjemné a nebezpečné, když musíte vyprázdnit celý zavazadlový prostor vedle rušné vozovky, abyste se dostali k náhradní pneumatice.


A pamatujte si:


V případě defektu pneumatiky myslete nejdříve na bezpečnost své rodiny. Ať si každý obleče bezpečnostní vestu a odejde za nejbližší bezpečnostní bariéru předtím, než se začnete starat o pneumatiku s defektem nebo budete volat pro pomoc. 


Bezpečné ukládání věcí na střechu


Ukládání věcí na střechu vyžaduje několik dalších ohledů: extra výška, extra hmotnost a extra odolnost. Střešní náklad zvyšuje tlak na vozidlo. Proud vzduchu se pokusí zvednout předek nákladu. Pokud nouzově zabrzdíte, bude mít náklad tendenci sklouznout dopředu. V ideálním případě by všechna zavazadla na střeše měla být uskladněna pouze v bezpečně připevněném střešním boxu – při respektování hmotnostních omezení vozidla.


Cestování se zvířaty


Zvířata by se nikdy neměla pohybovat volně po jedoucím autě. Nejenže by se mohla v případě neočekávaného manévru nebo náhlého brzdění zranit, ale k úrazu by mohli přijít i ostatní cestující. Proto zvířata vždy převážejte v dobře větratelných přepravních klecích. 


Přizpůsobte svůj jízdní styl!


V neposlední řadě nezapomínejte, že jízda s plně naloženým vozidlem ovlivňuje jeho ovladatelnost a trvá určitou dobu, než si na to zvyknete. Navíc cestování s celou rodinou a množstvím zavazadel znamená více rušivých vlivů, menší viditelnost a zcela naložené vozidlo, které bude vyžadovat delší brzdnou dráhu. 


Zdroj: goodyear.com


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky