Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 21.01. 2019
Dnes má svátek Běla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Zvládne CHYTRÁ HOUBA léčit plísně na nohou?

19. 11. 2006 | Nemoci

Co je to CHYTRÁ HOUBA?

Pythium oligardum je houba, která pomáhá léčit plísňová onemocnění. Mírní potíže způsobené lupénkou, bércovými vředy, atopickým ekzémem, diabetickou nohou či plísně na kůži a nehtech. V podstatě "požírá" mikroorganismy (plísně), které problémy na kůži způsobují. Zatím se ukazuje, že nejlepší efekt má v počátečních stádiích plísňových onemocnění nohou.

Chytrá houba parazituje na jiných plísních, kvasinkách a houbách. A když je zlikviduje, z kůže se sama vytratí se všemi potížemi.


Chytrá houba ve stomatologii

Právě v České republice se vyrábí světově unikátní preparát, který obsahuje tuto mikroskopickou Chytrou houbu a našel nové uplatnění ve stomatologii, při léčbě zánětů sliznice dutiny ústní.


Při zkouškách ve stomatologických zařízeních se účinky Chytré houby projevily zcela prokazatelně. A to hlavně tam, kde kvasinka Candida způsobovala záněty v dutině ústní nebo tam, kde byla snížená obranyschopnost organismu.

Přípravky obsahující Chytrou houbu je podle lékařů možné používat i preventivně. Zároveň ale upozorňují, že nejdůležitější je vždy důkladná ústní hygiena.


Za pár let by se přípravky s Chytrou houbou mohly používat i na léčení paradentózy, ale v této oblasti zatím houba příliš nezabírá.


Příčiny vzniku mykóz nohou

Hlavní příčinou mykóz – plísní na nohách je vlhká zapářka a společně s rozmnožením mikroflóry pak vede i k nepříjemných zápachům. Nebudete-li věnovat Vašemu onemocnění dostatečnou péči, může u Vás po určité době dojít i k postižení nehtů na nohou.

Možná je to až neuvěřitelné, ale mykózou u nás trpí více než 60% dospělé populace a toto číslo se meziročně ještě zvyšuje. Výše zmiňované postižení nehtových plotének pak postihuje asi 2-3% populace. Postižené osoby mohou mít velké bolesti a jejich psychika může velmi strádat. Zhoršuje se také manuální zručnost, znemožňuje výkon některých povolání a provozování některých druhů sportů. Tato nemoc vede ke snížení sebejistoty a strachu z nákazy svých blízkých včetně dětí.


Existují přípravky, které Chytrou houbu obsahují jako účinnou látku, která plní úkol eliminace flory z prostorů nohou. Po splnění úkolu houba zmizí, proto se nemusíte obávat.


Kde jsou riziková místa k nakažení infekcí?

Většina postižení nohou má svůj původ v zanedbané, nebo přehlédnuté infekci právě meziprstových prostor. Mnoho mužů si toto onemocnění přináší ze základní vojenské služby, další se mohou nakazit nošením cizí obuvi, na rohožích ve společných umývárnách či sprchách, na koupalištích apod.. .


Nemoc si můžete také nastartovat nošením neprodyšné nebo málo prodyšné obuvi, pocení nohou a nedostatečná péče o zatěžovaná chodidla.


O existenci Chytré houby se ví už více než 70 let. Její domovina je v půdě. Její účinky objevil český vědec se zajímavým jménem Dáša Veselý. Dříve se houba využívala v zemědělství k ochraně rostlin. Látka ničila plísně, které na rostlinách a zdech škodily. Plíseň – Chytrá houba – vlastně požírá členy své rodiny, také plísně. Žádné jiné negativní vlivy nemá, což je její obrovská výhoda. Navíc se plísním dokonale přizpůsobuje, když se ve vlhku plísně rozmnožují, rozmnožuje se také.

Stejně jako dříve houbu využívali k likvidaci plísní na rostlinách, působí proti plísním i na pokožce, které se tvoří nejčastěji na nohách.


Kromě svědění pak poškozují nehty, které zarůstají, třepí se, nebo jsou zrohovatělé. Plísně také podporují tvorbu nepříjemného pocení či zápachu nohou. Právě tyto potíže Chytrá houba nejlépe odstraňuje.


Na lupénku zábaly, na plísně koupele

Existuje mnoho přípravků, které se buď používají jako zábaly, koupele nebo masti. Na plísňové onemocnění nohou se nejvíce osvědčily koupele. Ty se provádějí vždy 40 minut, a to dva dny po sobě. Přitom je třeba si nohy druhý den vykoupat ve stejné vodě jako v den první. Proces se pak zopakuje za jeden a pak za dva týdny.

Lupénka se zase mírní spíše zábaly.

Existují pak ještě masti, třeba na atopický ekzém.

Roztok na hubení mikroorganismů v ústech zase pomáhá při aftech a parodontóze, částečně působí i proti zubnímu kazu.


Preparáty se prodávají v lékárnách, drogériích nebo v takzvaných zelených lékárnách. Přípravky proti zápachu a pocení chodidel stojí od 85,- korun, proti plísním pak od 250,- do 400,- Kč, nejdražší je přípravek na koupele při lupénce, který vyjde na 1400,- korun.


Přestože lékaři doporučují používání "chytré houby" konzultovat se svým kožním či jiným lékařem, v podstatě si jej mohou pacienti naordinovat sami.Chytrá houba pomáhá, ale nečekejte od ní ZÁZRAKY !!Hana Nováková
Chytrá ŽenaTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Dceraměla velmi vleklé problémy s plísní na noze, nakonec jí zabraly lék, po ktrých nesměla půl roku otěhotnět, bohuželopěti letech je problém zpět, obávám se, že hytrá houba nepomůže. Stejným problémem trpí mminka, ovšem lékařka jí řekla, že co by ve svém věku chtěla. Sytý hladovému nevěří.
Obrázek uživatelky
profil
možná to je opravdu šetrné řešení kožních problémů
Obrázek uživatelky
profil
opravdu je velice nepříjemné,když mate tento problem,ale Foot Spray-24 hours to vyřeší za Vás.Mám to vyskoušené je to perfektní Anna
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles