Zazimování begóniíZazimování begónií Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 06.12. 2021
Dnes má svátek Mikuláš a pozor na čerty!
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Ionizace vzduchu – klíč ke zdraví

15. 02. 2010 | Péče o tělo

Co je ionizace vzduchu a jaký vliv má na naše zdraví? S ionizací se setkáváme od svého narození. Ovzduší, které nás obklopuje, je neustále více či méně ionizováno.  Ionty jsou elektricky nabité molekuly, vzniklé ionizací plynných složek atmosféry. 

V přírodě se vyskytují kladné (ion dusíku) a záporné ionty (ionty kyslíku a vodní páry), ale jejich poměr se liší místo od místa podle barometrického tlaku, větrů, radioaktivity země a znečištění. Místa s vysokou koncentrací aniontů (záporných iontů) např. hory, řeky nebo mořská pobřeží nás přitahují, když si chceme odpočinout či relaxovat.  Před bouřkou je těžká dusivá atmosféra nabita naopak kationty (kladnými ionty), vzduch je velmi těžký a nedýchatelný.

Po bouřce je vzduch osvěžující, protože opět převažují anionty. Naopak při dopravních špičkách ve městě ze vzduchu záporné ionty prakticky vymizí. Že rostliny vytvářejí kyslík je známá věc, tento kyslík je oním aniontem, který tak rádi čicháme při procházce v lese.  Blaženi jsme u vodopádu, krásně se nám dýchá u moře a obyčejná sprcha nás osvěží po náročném dni. Bohužel však většinu svého života nestrávíme venku, ale v uzavřeném prostoru.

Ve vnitřním prostředí jsou ale záporné ionty likvidovány provozem televizní nebo počítačové obrazovky, výpary z umělých hmot či syntetických koberců. V takovém prostředí nás bolí hlava, propadáme únavě a depresím, špatně spíme. Většinu dne obvykle věnujeme monitoru počítače. Z kanceláře domů jedeme autem a "zdravému" sportu se věnujeme v posilovně, tedy další uzavřené místnosti. 

Přitom ionizovaný vzduch má na naše tělo a jeho zdraví zásadní vliv. Pomáhá zlepšovat krevní oběh, snižuje krevní tlak, odstraňuje depresivní stavy, zlepšuje činnost mozku, lépe se nám dýchá, dobře spíme. Bohužel žijeme v době, kdy se bez počítače běžný pracovní den téměř neobejde, a tak musíme hledat způsob, jak vzduch v místnosti ionizovat. Umělá ionizace vzduchu se provádí pomocí generátorů záporných iontů. Ionizátory fungují na několika principech a často jsou přímo vestavěny v některých dokonalejších typech čističek vzduchu.

Jestliže nemáte možnost opustit kancelář a odjet na hory, pořiďte si alespoň některý z těchto přístrojů a udělejte tak něco pro své zdraví.


Zdroj: Ionic-CARE

Mirka Bali
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
pekny clanek
Obrázek uživatelky
profil
K dobrému dýchání potřebujeme vodu, ted vlhký vzduch, odařovače v bytech nestačí, jakmile můžeme, tak ryhle k vodě.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tipNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles