Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 21.11. 2017
Dnes má svátek Albert
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hung Gar - styl čínského bojového umění

10. 03. 2011 | Fitness
Hung Gar je jeden z nejznámějších stylů čínských bojových umění na světě, známý také jako styl tygra a jeřába. Je to cvičení pro zdraví i sebeobranu. Hung Gar v překladu znamená rodina Hung. Tento systém bojového umění vynalezl Hung Hei Goona. V minulosti byl tento vysoce efektivní systém boje předáván jen uzavřenému okruhu bojovníků, nejčastěji jen v rodinných klanech, které si toto umění předávaly po generace.

Pravidelným cvičením Hung Gar si nejen zlepšíte svoji kondici a bojové dovednosti, ale také si utužíte své zdraví. Hung Gar také rozvíjí fyzické schopnosti, sílu a ducha. Cvičení je založeno na principu pěti elementů, a to kov, dřevo, oheň, voda a země. Pohyby těchto pěti elementů pomáhají porozumět principu, kde jeden element je protikladem toho druhého, ale všechny elementy dohromady tvoří jeden celek, který obsahuje dlouhé a krátké techniky a vnější sílu s vnitřní energií.

Skutečný účel tradičního Hung Gar má pevný filosofický základ, který vás naučí sebekontrole, použití síly jen k zachování míru a použití vědomostí a schopností k zastavení boje.  Pokud se tento bojový sport naučíte, budete schopni zvládnout různé situace a ubráníte se proti jakémukoli útoku. Hung Gar obsahuje měkké a velmi silné techniky, díky kterým vytváří rovnováhu protikladů. Tvrdý jako železo a měkký jako nit.

Hung Gar má dva účely a to preventivní a léčebnou metodu a také je opravdu nebezpečným bojovým sportem. Tréninkem rozvine osobnost člověka, a to jak po fyzické stránce, protože rozvíjí pohybové schopnosti, sílu, rychlost, výbušnost a odolnost, čímž zpevňuje klouby a vazy, tak po psychické stránce, kde zlepšuje soustředění, využívá mozkovou kapacitu a tím pomáhá při mozkových dysfunkcích, tak po duchovní stránce, kde formuje smysly, rozšiřuje vnímání ve všech úrovních, vytváří pozitivní způsob myšlení, vychovává k přemýšlení a k moudrosti.

Kolébkou Hung Gar je Hongkong, odkud se v posledním desetiletí rozšířil do celého světa. Tento tradiční a kompletní čínský tréninkový systém je vhodný pro každý věk i pro obě pohlaví a dává těm, kteří ho cvičí, příležitost, protože trénuje celé tělo. Hung Gar vznikl již v 17. století a má více než 300 let dlouhou tradici, kde se během své historie stále měnil a rozvíjel.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek o čínském bojovém umění.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
další zajímavý článek o bojovém uměníSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
další bojové cvičení, kolik ono jich vlastně je?
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles