Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Krádež v útulku

17. 11. 2010 | Vaše příběhy
     Nedávno jsem měla možnost v rámci dobrovolné činnosti strávit týden v  psím útulku. Ráda bych se o dojmech načerpaných na tomto místě alespoň krátce zmínila ve svém příspěvku.

     Především mě zaujalo chování psů, kteří v útulku musí žít. Když jsem si před časem vybírala svého druhého psa, pod tlakem okolí jsem si ho nakonec vybrala na inzerát a ne, jak byl můj původní záměr, z útulku. Byla jsem přesvědčována okolím, že pes z útulku má za sebou jistě zlé zkušenosti, nedůvěřuje lidem a na různé podněty reaguje agresivně. A protože jsem psa nevybírala jen pro sebe, ale také pro svého syna, podlehla jsem tlaku okolí.

     Nyní jsem ale mohla pozorovat a být v kontaktu právě se psy ze zmiňovaného útulku. A mohu přísahat, že nic z toho, co se o takových psech traduje, není pravda. Mohla jsem se na vlastní oči přesvědčit o pravém opaku. Psi zde jsou vděčni za každé pohlazení. I sebemenší náznak hry s vděkem následují. V současné době je v útulku i fena se svými dvěmi štěňaty. Štěňátka jsou ještě slepá a úplně bezbranná. Dalo by se proto očekávat, že fenka bude reagovat agresivně ve snaze štěňata chránit. Kdepak. Fena je velice důvěřivá, hodná a tak jako ostatní psi vyhledává kontakt člověka. A tak výběr psa z útulku mohu vřele doporučit. Já už svého psa mám a nemohu si dovolit chovat v panelákovém bytě dalšího, ale v útulku čekají psi, kteří si lásku lidí zaslouží a dokáží se za péči náležitě odměnit.

 

     V útulku byla i fenka křížená s pudlem. Ona především nesla samotu velice zle. Proto byla umístěna v kotci s odrostlým štěnětem. Když jsem si štěně chtěla vzít do náruče, dožadovala se mé péče a štěně ke mně téměř nepustila. Proto skončila v mé náruči nakonec ona. Byla velmi droboučká a těžce nesla, když musela mou náruč opustit. Teskně vyla, čumáček vmáčklý mezi mříže kotce, čekala, kdy zase přijdu si ji pochovat. Rozhodla jsem se jí najít pána. Bylo mi jasné, že moc šancí nemá. Přestože byla droboučká a vhodná i do bytu, její srst nebyla udržována a celkově „nenadělala“ moc krásy. Její věrná a mazlivá povaha mě ale nenechala chladnou. Celý týden jsem přemlouvala přátele na vesnici, aby si ke svému psovi vzali ještě zmiňovanou fenku. Psa chovají na dvorku svého domku, kde žijí. Na vesnici není problém mít víc psů. Navíc drobná fenka jim neudělá „díru do rozpočtu“ a přinese spoustu radosti. Přátelé ale dalšího psa nechtěli.

     Jednou jsem vzala do útulku i svého syna. Chtěl se podívat na psy, proto přišel za mnou rovnou ze školy, na zádech měl ještě školní batoh. Přišel náležitě vyzbrojený piškoty. Hrál si se psy dobrou hodinu, krmil je piškoty a také laskal především naši kříženku pudla. Ona si jeho péči prostě vydobyla. Pak se rozloučil a rychle utíkal domů vyvenčit našeho psa a udělat si domácí úkoly. I já krátce na to chtěla odejít. Ještě před odchodem mi ale ošetřovatel sdělil, že fenka křížená s pudlem zřejmě utekla. Ve svém kotci nebyla. Bylo mi to moc líto a pevně jsem doufala, že se brzy zase najde.

 

     Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že doma na mě místo našeho Bena čekají dva psi. Můj syn ukradl fenku z útulku, odnesl si ji přímo před našima očima ve školním batohu mezi učením!

     Protože jsme v onen den neměli moc povinností a do večera zbývalo ještě pár hodin, rozhodli jsme se zkusit štěstí a fenku vzít na návštěvu k přátelům.

Fenka jako by tušila, že jde o hodně, si ihned začala získávat kamarádovu maminku. Když jsme seděli u stolu na dvorku u domečku a pili kávu, fenka vyskočila a schoulila se paní do klína. Když paní mimoděk pohladila fenčin hebký a trošku zacuchaný kožíšek, fenka zavřela oči. To už měla vyhráno! A protože ani jejich pes Míša nic nenamítal, mají dnes přátelé psy dva.    

A syn se musel druhý den jít přiznat do útulku ke krádeži.

 

     Krást se nemá, ale tato krádež se náležitě vyplatila!!!  


Autor:pegonela
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
my máme jednoho, v pořadí je druhý. A po prvním jsem říkala "už nikdy", ale život bez psa si už představit neumím Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Zase jeden skvely pribeh! Nas prvni pes ( nemecky ovcak) byl take z utulku a byl to ten nejvdecnejsi a nejlespi pes jakeho sme kdy meli. Ja do utulku ale radsi moc nechodim, vzdycky me je vsech lito a nakonec bych si nejradsi vzala vsechny domu - a to uz ted mame dva psi.
Obrázek uživatelky
profil
psa nemám, ale páčil by sa mi taký malý chlpatý, aby to nerástlo
Obrázek uživatelky
profil
můj brácha si s manželkou taky vzali psa z útulku. Sice nejde popsat, z jakých ras je, ale opravdu vděčnějšího psa za pohlazení opravdu neznám.
Obrázek uživatelky
profil
Děkuji. I já jsem taková "psí máma".
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky